img

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Łukasz | +48 881 726 664 | lukasz.grzelak@dilectro.pl

Detekcja i neutralizacja

ASDT SENDES

ASDT SENDES to uniwersalny system antydronowy typu C-UAS (Counter Unmanned Aerial Systems) wykrywający drony najpopularniejszych marek w promieniu do 10 kilometrów od miejsca, gdzie zamontowany zostanie detektor. Rozwiązanie pozwala operatorowi wykryć drony w danej przestrzeni powietrznej, zobaczyć informacje telemetryczne lotu i podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące bezpieczeństwa, a w razie potrzeby przystąpić do neutralizacji. ASDT SENDES sprawdza się w ochronie obiektów infrastruktury krytycznej jako dodatkowy element ochrony perymetrycznej. Produkt przeznaczony jest dla służb oraz sektora B2B.

 • Wykrywa drony DJI, Parrot, Yuneec, Wi-Fi oraz Remote ID
 • Modułowa budowa - wiele opcji konfiguracji
 • Podgląd lotu drona oraz miejsca pilota na żywo
 • Możliwość neutralizacji dronów
 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Zgodność z Europejską Dyrektywą 2013/25/UE oraz STANAG 2345 Edition 4
 • Przygotowany do pracy w modelu 24/7/365
 • Odporny na warunki atmosferyczne
 • Archiwizacja i eksport zebranych danych
Skonfiguruj system

Kompleksowe rozwiązanie do wykrywania dronów

Wraz ze stale rosnącą liczbą bezzałogowych statków powietrznych, które funkcjonują w przestrzeni powietrznej pojawiła się potrzeba nie tylko usystematyzowania przepisów lotniczych pozwalających na uregulowanie ruchu dronów, ale także konieczność wdrożenia skutecznych systemów antydronowych. Rozwiązania typu antydron pozwalają zabezpieczyć elementy infrastruktury krytycznej, porty lotnicze, więzienia, elektrownie, rafinerie, budynki rządowe, ważne obiekty użyteczności publiczne czy zgromadzenia masowe przed wykonywanie operacji lotniczych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych w ich najbliższym otoczeniu.

ASDT SENDES

ASDT SENDES

ASDT SENDES to jeden z wiodących systemów antydronowych C-UAS (Counter Unmanned Aerial Systems). Rozwijane przez hiszpańską firmę ASDT Systems Europe S.L rozwiązanie bazuje na autorskiej technologii SENDES, polegającej na dekodowaniu w czasie rzeczywistym częstotliwości radiowych, na których pracują drony najpopularniejszych marek DJI, Parrot, Yuneec, Wi-Fi, RemoteID. System składa się z czterech modułów – systemu detekcji (SENDES DAU), neutralizacji (SENDES SJ), interfejsu użytkownika (SENDES Gate) oraz ekosystemu wspieranego przez AI (SENDES Core).

Detekcja 360-stopni

Dzięki kierunkowym antenom Moduł DAU pozwala na detekcję, identyfikację i śledzenie dronów na odległości do 10 km w każdym kierunku. Oprogramowanie informuje użytkownika m.in. o marce drona, numerze seryjnym, wysokości i prędkości lotu oraz pozycji startu i pilota.

ASDT SENDES
ASDT SENDES DJ

Neutralizacja bezzałogowych statków powietrznych

Opcjonalny Moduł SJ umożliwia neutralizację drona poprzez selektywne zakłócenie transmisji oraz GPS, wywołujące rozpoczęcie procedury powrotu drona do domu lub awaryjnego lądowania.

Niewielkie wymagania techniczne

Moduły SENSES DAU i SJ wymagają do działania jedynie dostępu do zasilania oraz Internetu (poprzez złącze RJ-45 lub moduł LTE). Możliwy jest montaż wolnostojący, sufitowy lub na wieży. SENDES jest zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi (posiada certyfikat IP) i może pracować przez 365 dni w roku.

ASDT SENDES

Wygodna obsługa

Obsługa odbywa się przez przeglądarkę z dowolnego urządzenia – komputera, tabletu czy smartfonu. Oprogramowanie oferuje intuicyjną obsługę z filtrowaniem dronów FoF (Friend or Foe) oraz generowanie raportów w formatach PDF, KML i XLSX. Pozwala również tworzyć strefy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o ich przekroczeniu z opcją automatycznej lub ręcznej neutralizacji.

Sprawdzona technologia

System SENDES z powodzeniem został wdrożony m.in. w obiektach przemysłowych, rządowych, wojskowych, granicach czy więzieniach. Był również testowany na Lotnisku Chopina w Warszawie, gdzie swoim zasięgiem objął ścisłe centrum miasta. System jest zgodny z Europejską Dyrektywą 2013/25/UE oraz STANAG 2345 Edition 4.

ASDT SENDES GATE
ASDT SENDES ECOSYSTEM

Największe zalety ASDT SENDES

 • Wysoka skuteczność w wykrywaniu dronów różnych producentów
 • Możliwość śledzenia wielu dronów w czasie rzeczywistym
 • Zasięg do 10 km
 • Dodatkowy moduł umożliwiający neutralizację dronów
 • Działa w każdych warunkach pogodowych
 • Platforma do przetwarzania danych z alertami
 • Zgodność z Europejską Dyrektywą 2013/25/UE oraz STANAG 2345 Edition 4
 • Kompaktowe wymiary
 • Możliwość wygodnej zmiany lokalizacji
DILECTRO SERVICES

Wdrożenie ASDT SENDES

Istnieje możliwość modyfikacji urządzenia pod indywidualne potrzeby klienta wraz z opcjami zabudowy. Skontaktuj się z naszym ekspertem, aby poznać szczegóły.

Usługa specjalistyczna
ASDT SENDES

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl