img

Porozmawiaj z expertem:

Łukasz +48 881 726 664 | lukasz.grzelak@dilectro.pl

Elistair

Orion 2

Elistair Orion 2 to unikalny na skalę światową zaawansowany bezzałogowy statek powietrzny na uwięzi. Konstrukcja może spędzić w powietrzu do 50 godzin bez międzylądowania wykonując misje z zakresu monitorowania infrastruktury krytycznej, śledzenia osób oraz przekazując informacje z powietrza na stanowisko kierowania.
Najważniejsze cechy:

 • 10 km zasięg obserwacji
 • Zawis w powietrzu na wysokości do 100 metrów
 • Dedykowane moduły payload
 • Stopień ochrony IP54
 • Intuicyjne oprogramowanie do zarządzania
 • Maksymalna masa startowa 10,5 kg
 • Odporność na wiatr o prędkości 13,9 m/s
Negocjuj cenę
Elistair Orion 2

Orion 2 – unikalny dron na uwięzi do ciągłej obserwacji

Dzięki unikalnej, trwałej architekturze bezpieczeństwa, Elistair Orion 2 jest dedykowanym dronem na uwięzi, stworzonym z myślą o wydłużonym czasie lotu. W mniej niż 15 minut można uzyskać świadomość sytuacyjną obszaru o średnicy do 10 km.

Dron na uwięzi został zaprojektowany do długotrwałych działań w powietrzu. Wśród jego zastosowań można wymienić nadzór nad obiektami infrastruktury krytycznej, monitorowanie i ochronę granic czy retransmisję danych. Moduł payload pozwala na podłączanie różnego rodzaju kamer oraz dodatkowych modułów np. retransmiterów danych.

50H lotu bez przerwy

Zasilany i kontrolowany za pomocą uwięzi dron Elistair Orion 2 może pozostać na służbie przez 50 godzin, zapewniając bezpieczny transfer danych i ochronę przed zagłuszaniem i zakłóceniami.

Po 50 godzinach wystarczy zaledwie kilku minutowa inspekcja, która pozwala odzyskać zdolność operacyjną.
Stacja stałego zasilania pozwala umieścić drona Elistair Orion 2 na wysokości nawet do 100 metrów.

Stopień ochrony IP54 umożliwia wykonywanie ciągłej obserwacji nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Elistair Orion 2

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dron Elistair ORION 2 to niezwykle bezpieczne rozwiązanie. Łączność ze stacją bazową odbywa się w pełni przewodowo. Przewidziano również dodatkowy system łączności radiowej, a producent udostępnia możliwość retransmisji danych pozyskanych z drona przez Internet. Sterowanie całym systemem – dronem ORION 2 oraz stacją stałego zasilania SAFE-T odbywa się poprzez dedykowaną aplikację na komputer. W zestawie znajduje się oddzielny joystick do zarządzania kamerą wraz z programowalnymi przyciskami. Do działania systemu potrzebny jest generator dostarczający prąd o mocy 2500 W.

ORION 2 posiada wiele systemów bezpieczeństwa m. in failsafespadochron bezpieczeństwa czy wbudowane akumulatory pozwalające na bezpieczne lądowanie po utracie zasilania.

Wysoka elastyczność dzięki 2 kg udźwigowi

Dron waży 8,5 kg, a na swój pokład może zabrać ładunek o masie 2 kg. Urządzenie wyposażono w tryb lotu stealth – z wyłączonym oświetleniem. Operacje mogą być wykonywane przy wietrze o prędkości do 50 km/h (13,5 m/s).

Oprogramowanie T-Planer

Dedykowany do operacji dronami na uwięzi, program T-Planner wyposażono w intuicyjny interfejs pozwalający operatorom skupić się na misji, a nie na locie. Wszystkie dane są w pełni kontrolowane przez użytkownika.

Wprowadź wymaganą wysokość misji i pozwól Elistair Orion 2 automatycznie wystartować i wznieść się.

Sterowanie oraz przekazywanie danych odbywa się poprzez połączenie przewodowe, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa operacji lotniczej.

×
img

  Jak możemy pomóc?

  Szybki kontakt

  Sprzedaż

  +48 881 726 601

  kontakt@dilectro.pl

  Szkolenia

  +48 881 726 648

  szkolenia@dilectro.pl

  Serwis

  +48 881 726 642

  serwis@dilectro.pl