Porozmawiaj z expertem:
Łukasz +48 881 726 664 | lukasz.grzelak@dilectro.pl
Orion 2.2 TE
Elistair Orion 2.2 TE to unikalny na skalę światową zaawansowany bezzałogowy statek powietrzny na uwięzi przeznaczony do wykonywania misji na rzecz obronności, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz organizacji cywilnych. Konstrukcja może spędzić w powietrzu do 50 godzin bez międzylądowania wykonując misje z zakresu monitorowania infrastruktury krytycznej, śledzenia osób oraz przekazując informacje z powietrza na stanowisko kierowania.
Najważniejsze cechy:
- 10 km zasięg obserwacji
- Zawis w powietrzu na wysokości do 100 metrów
- Dedykowane moduły payload
- Stopień ochrony IP54
- Intuicyjne oprogramowanie do zarządzania
- Możliwość integracji własnych modułów payload
- Konfiguracja Heavy Lift - moduł payload o masie do 5 kg
- Możliwa integracja modułów payload firm trzecich
- Odporność na wiatr o prędkości 13,9 m/s
Orion 2.2 TE – unikalny dron na uwięzi do ciągłej obserwacji
Elistair Orion 2.2 TE to najnowsza wersja flagowego drona na uwięzi francuskiej firmy Elistair. Model ten powstał na bazie 6-letnich doświadczeń w produkcji i wdrażaniu serii Orion w wielu organizacjach na całym świecie. Jest to taktyczny dron na uwięzi do misji ISR, a dzięki możliwości wykorzystania dodatkowych modułów payload spektrum jego wykorzystania jest praktycznie nieograniczone.
Dzięki unikalnej, trwałej architekturze bezpieczeństwa, Elistair Orion 2.2 TE jest dedykowanym dronem na uwięzi, stworzonym z myślą o wydłużonym czasie lotu. W mniej niż 15 minut można uzyskać świadomość sytuacyjną obszaru o średnicy do 10 km.
Dron na uwięzi został zaprojektowany do długotrwałych działań w powietrzu. Wśród jego zastosowań można wymienić nadzór nad obiektami infrastruktury krytycznej, monitorowanie i ochronę granic czy retransmisję danych. Moduł payload pozwala na podłączanie różnego rodzaju kamer oraz dodatkowych modułów np. retransmiterów danych.
50H lotu bez przerwy
Zasilany i kontrolowany za pomocą uwięzi dron Elistair Orion 2.2 TE może pozostać na służbie przez 50 godzin, zapewniając bezpieczny transfer danych i ochronę przed zagłuszaniem i zakłóceniami.
Po 50 godzinach wystarczy zaledwie kilku minutowa inspekcja, która pozwala odzyskać zdolność operacyjną.
Stacja stałego zasilania pozwala umieścić drona Elistair Orion 2.2 TE na wysokości nawet do 100 metrów.
Stopień ochrony IP54 umożliwia wykonywanie ciągłej obserwacji nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Dron Elistair ORION 2 to niezwykle bezpieczne rozwiązanie. Łączność ze stacją bazową odbywa się w pełni przewodowo. Przewidziano również dodatkowy system łączności radiowej, a producent udostępnia możliwość retransmisji danych pozyskanych z drona przez Internet. Sterowanie całym systemem – dronem ORION 2 oraz stacją stałego zasilania SAFE-T odbywa się poprzez dedykowaną aplikację na komputer. W zestawie znajduje się oddzielny joystick do zarządzania kamerą wraz z programowalnymi przyciskami. Do działania systemu potrzebny jest generator dostarczający prąd o mocy 2500 W.
ORION 2 posiada wiele systemów bezpieczeństwa m. in failsafe, spadochron bezpieczeństwa czy wbudowane akumulatory pozwalające na bezpieczne lądowanie po utracie zasilania.
Wysoka elastyczność dzięki 5 kg udźwigowi
Dron waży 8,5 kg, a na swój pokład może zabrać ładunek o masie 5 kg. Urządzenie wyposażono w tryb lotu stealth – z wyłączonym oświetleniem. Operacje mogą być wykonywane przy wietrze o prędkości do 50 km/h (13,5 m/s).
Dedykowany moduł Payload Development Kit pozwala na integrację drona Elistair Orion 2.2 TE z modułami payload firm trzecich.
Oprogramowanie T-Planer
Specjalnie zaprojektowany do operacji dronami na uwięzi, program T-Planner wyposażono w intuicyjny interfejs pozwalający operatorom skupić się na misji, a nie na locie. Wszystkie dane są w pełni kontrolowane przez użytkownika.
Wprowadź wymaganą wysokość misji i pozwól Elistair Orion 2.2 TE automatycznie wystartować i wznieść się.
Sterowanie oraz przekazywanie danych odbywa się poprzez połączenie przewodowe, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa operacji lotniczej.
Naziemna stacja sterowania (GCS) to wzmocniony komputer przenośny pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows, którego zaprojektowano w celu wykorzystania w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Urządzenie jest odporne na wstrząsy, wodę oraz pył. Sterowanie dronem odbywa się z wykorzystaniem dedykowanego joysticka.
Funkcje oprogramowania T-Planer
Identyfikacja i śledzenie – dron może automatycznie śledzić cel za pomocą dedykowanego algorytmu zaszytego w oprogramowaniu T-Planer
Funkcje geolokalizacyjne – oprogramowanie T-Planer pozwala na łatwe określenie pozycji GPS lub MGRS poprzez kliknięcie w wizualizacje celu na komputerze.
Pomiar odległości – dron pozwala określić dokładną odległość danego obiektu w zasięgu 3000 metrów od drona za pomocą kamery XQT LRF.
Dwa warianty rodzaje Elistair Orion 2.2 TE
Elistair Orion 2.2 TE dostępny jest w dwóch konfiguracjach – klasycznej oraz Heavy Lift.
Producent umożliwia łatwą konstrukcję do wersji Heavy Lift poprzez wymianę ramion na elementy z mocniejszymi silnikami. Konfiguracja Heavy Lift w połączeniu z Payload Development Kit pozwala na przenoszenie modułów payload o masie do 5 kg (bazowa wersja przenosi kamery o masie do 1,5 kg).
Nowe funkcje modelu Orion 2.2 TE
Payload o masie do 5 kg – Wersja Heavy Lift pozwala na przenoszenie moduły payload o masie 5 kg przy lotach na wysokości do 50 metrów oraz o masie 4 kg przy lotach o wysokości do 70 metrów
Payload Development Kit – Dzięki Payload Development Kit z dronem można zintegrować np. taktyczne systemy łączności, przenośne stacje BTS 4G LTE/5G lub inne moduły payload firm trzecich
Silniki nowej generacji – Orion 2.2 TE posiada udoskonalone silniki, które poprawiają stabilność platformy podczas lotów w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co poprawia jakość uzyskiwanych danych.
Dostępne moduły payload
Elistair Orion 2.2 TE można skonfigurować z czterema modułami payload o różnej funkcjonalności:
Raptor – Flagowy czujnik EO/IR – Najlepszy w swojej klasie czujnik zgodny z NDAA, 80-krotny zoom optyczny, funkcje klasyfikowania i śledzenia.
XQT AI – Identyfikacja i śledzenie – Zaawansowane Ai do śledzenia i identyfikacji obiektów, 40-krotny zoom optyczny, 3-krotna stabilizacja.
XQT LFR – Dalmierz laserowy EO/IR – Dalmierz laserowy zapewnajacy dokładną pozycję GPS oraz odległość celu od drona w promieniu do 3 km.
PDK – Platform Development Kit – moduł pozwalający na integrację payloadów firm trzecich o masie własnej do 5 kg.
Elementy drona na uwięzi Elistair Orion 2.2 TE
Bezzałogowy system powietrzny Elistair Orion 2.2 TE składa się z trzech elementów:
- Drona Elistair Orion 2.2 TE
- Stacji stałego zasilania Elistair Safe-T 2
- Stacji kontroli naziemnej (GCS) z oprogramowaniem T-Planner
Zobacz jak sprawdza się Elistair Orion 2.2 TE
- Ageagle
- 1 października 2024
- 0 Komentarzy
Rodzaje dronów – konstrukcje, zastosowanie, zasięg
Na rynku znajdziemy wiele dronów. Dowiedz się jak są dzielone ze względu na konstrukcje, zastosowanie, zasięg oraz cechy charakterystyczne.
- Ageagle
- 3 lipca 2024
- 0 Komentarzy
Zapraszamy na nasze stoisko na targach MSPO
Serdecznie zapraszamy do udziału w targach MSPO, na które po raz kolejny przygotowujemy stoisko wypełnione nowościami oraz flagowymi rozwiązaniami z […]
- Elistair
- 28 lutego 2024
- 0 Komentarzy
Drony na uwięzi – rodzaje, charakterystyka, wykorzystanie
Drony na uwięzi to specjalistyczne BSP do szczególnych zastosowań. Do czego wykorzystywane są drony zna uwięzi? Jakie konstrukcje dostępne są na rynku?