Porozmawiaj z expertem:
Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl
EVO Lite 640T Enterprise
Autel Robotics EVO Lite 640T Enterprise jest mniejszą i lżejszą wersją uznanego na całym świecie modelu EVO II Dual 640T Enterprise V3. Jest to aktualnie najmniejszy i najlżejszy qudrocopter klasy Enterprise wyposażony w wysokiej klasy kamerę termowizyjną oraz kamerę światła widzialnego. Dron posiada nowoczesne rozwiązania z zakresu AI, trzy-osiowe unikanie przeszkód oraz akumulator pozwalający na do 40 minut lotu
Najważniejsze cechy:
- 48 MP kamera światła widzialnego z sensorem 1/2" CMOS i
- Kamera termowzyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli z 16-krotnym zoomem cyfrowym
- Waga zaledwie 866g
- Zasięg do 15km
- Maksymalny czas lotu do 40 minut
- Wielokierunkowe unikanie przeszkód
- Maksymalny zasięg transmisji danych do 12 km
Kompaktowy. Wszechstronny. Unikalny.
Drony z serii Autel Robotics EVO Lite bazują na sprawdzonych w praktyce konstrukcjach z serii EVO II. Są to aktualnie najmniejsze i najlżejsze quadrocoptery klasy Enterprise dostępne na rynku.
Lata doświadczeń w projektowaniu quadrocopterów przez Autel Robotics przełożyły się na niezwykle unikalną konstrukcję. Dron o wadze zaledwie 866 g może pochwalić się obecnością m. in kamery termowizyjnej o rozdzielczości 640 x 512 pikseli z 16-krotnym zoomem cyfrowym oraz czasem lotu na poziomie 40 minut, który jest standardem dla znacznie większych modeli.
48 MP kamera światła widzialnego oraz kamera termowizyjna
Autel Evo Lite 640T Enterprise został wyposażony w moduł paylod z dwoma kamerami – światła widzialnego oraz termowizyjną.
Kamera światła widzialnego to 48 MP sensor CMOS o wielkości 1/2-cala z przysłoną F/2.8 oraz z 16-krotnym zbliżeniem optycznym. Moduł pozwala na wykonywanie fotografii o rozdzielczości 8000 x 6000 pikseli oraz nagrywanie materiałów wideo o rozdzielczość 4K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę.
Kamera termowizyjna to rozwiązanie o bardzo dobrej specyfikacji technicznej. Mowa o sensorze o rozdzielczości 640 x 512 pikseli z 16-krotnym zoomem cyfrowym oraz ostrzeniem 9,1 mm. Rozwiązanie to pozwala na detekcję w zakresie od -20°C do 150°C oraz od 0°C do 550°C z zachowaniem dokładności na poziomie ±3°C lub ±3%.
Ultra kompaktowe wymiary
Autel Robotics EVO Lite 640T Enterprise to kompaktowy quadrocopter, który gotowy do lotu waży zaledwie 866g. Jego wymiary to 435 x 516 x 95 mm, a po złożeniu zmniejszają się do 210 x 123 x 95 mm. Tym samym jest to niezwykle lekki i mały dron, którego można łatwo przenosić m. in. w plecaku. Wzmocniona obudowa zaprojektowana specjalnie z myślą o wykorzystaniu w służbach zapewnia bezpieczną oraz długotrwałą eksploatację.
Zaawansowane funkcje
Seria Autel Robotics EVO Lite została wyposażona w najnowsze oprogramowanie układowe oraz dedykowany kontroler Smart Controller z dużym ekranem. Dron posiada wbudowane funkcje kontroli Simple Control poprzez dotknięcie, rozpoznawanie celów AI, a także zaawansowany system trzy-osiowego wykrywania przeszkód.
Masa własna i wymiary
Drony z rodziny EVO Lite Enterprise ważą zaledwie tylko 866 gramów i mają wymiary po złożeniu zaledwie 210*123*95 mm, dzięki czemu można je łatwo przenoszenie w plecaku. Dzięki szybkiemu uruchomieniu uruchomieniu i prostej obsłudze, a także 40 minutowej wytrzymałości lotu, są idealne do wydajnego wykonywania misji przez jednego operatora.
Rozpoznawanie oraz pozycjonowanie celów z wykorzystaniem AI
Wykorzystanie obiektywów szerokokątnych lub na podczerwień w połączeniu z inteligentnymi algorytmami AI i samouczącym się systemem pozwala automatycznie rozpoznawać i zlokalizować do 64 różnych obiektów, w tym ludzi, samochodów czy łodzi wyświetlając ich pozycje na mapie. ich pozycje na mapie.
Transmisja obrazu na dużą odległość
Rodzina EVO Lite została wyposażona w autorski system transmisji obrazu Autel SkyLink. Bazuje on na duplikacji wszystkich systemów łączności i komunikacji, co pozwala ograniczyć wpływ zakłóceń sygnału oraz zwiększyć zasięg do 12 km. Rozwiązanie bazuje na technologii 2,4 GHz/5,2 GHz oraz 5,8 GHz automatycznie dopasowując najlepszy kanał.
Funkcja PiP – Obraz w Obrazie
Kontroler Smart Controller SE V2 dołączony do zestawu pozwala skorzystać z funkcji wyświetlania obrazu w obrazie. Dzięki temu rozwiązaniu można nakładać obraz z kamery termowizyjnej na kamerę światła widzialnego.
Wysoki poziom personalizacji
Aplikacja do zarządzania dronem pozwala na wygodne spersonalizowanie menu z narzędziami szybkiego dostępu, aby jeszcze sprawniej wykorzystywać możliwości serii EVO Lite Enterprise.
Narzędzia programistyczne API
Seria EVO Lite Enterprise dostarczana jest z narzędziami programistycznymi MSDK – mobile open SDK. To wszechstronne i łatwe w użyciu rozwiązanie, które pozwala zintegrować drony z aplikacjami i rozwiązaniami firm trzecich oraz na tworzenie specjalistycznych scenariuszy ich wykorzystania.
Akcesoria
Skrzynia transportowa
Dedykowana skrzynia transportowa pozwala na wygodne przenoszenie drona oraz wszystkich niezbędnych elementów takich jak akumulatory, ładowarka czy kontroler bez narażania ich na uszkodzenia fizyczne podczas transportu.
Kontroler Smart Controller SE V2
Kontroler wyposażono w duży, czytelny ekran o wysokiej jasności, dwa joysticki, przyciski do wywołania najważniejszych funkcji oraz silne anteny. Nie zabrakło uchwytów do montażu na pasku, a całością zarządza system operacyjny Android.
Ładowarka do akumulatorów
Dedykowana ładowarka o maksymalnej mocy wyjściowej na poziomie 63,75 W pozwala na sprawne ładowanie akumulatorów drona.
Osłona gimbala
Plastikowa osłona gimbala pozwala na sprawne i skuteczne zabezpieczenie najdelikatniejszego i najbardziej narażonego na uszkodzenie elementu podczas jego transportu.
- Autel
- 23 października 2024
- 0 Komentarzy
Przekazanie dronów i szkoleń z programu „Bezpiecznie nad morzem ze Służba SAR”
W dniu 21.10.2024r. Dilectro Enterprise brało udział w oficjalnym przekazaniu dronów i szkoleń w ramach programu „Bezpiecznie nad morzem ze Służbą SAR” w Łebie.
- Ageagle
- 21 października 2024
- 0 Komentarzy
Dilectro Enterprise z pokazem sprzętu na odprawie służbowej Koordynatorów Wojewódzkich i Szkolnych PSP ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych
W dniach 14-16 października 2024 roku Koordynatorzy Wojewódzkich i Szkolnych PSP ds. BSP testowali najnowsze rozwiązania dostępne na polskim rynku.
- Ageagle
- 1 października 2024
- 0 Komentarzy
Rodzaje dronów – konstrukcje, zastosowanie, zasięg
Na rynku znajdziemy wiele dronów. Dowiedz się jak są dzielone ze względu na konstrukcje, zastosowanie, zasięg oraz cechy charakterystyczne.