img

Porozmawiaj z expertem:

Łukasz +48 881 726 664 | lukasz.grzelak@dilectro.pl

Bohemia Interactive Simulations

VBS4

VBS4 od Bohemia Interactive Simulations to najnowszy symulator świata rzeczywistego oparty na najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Oprogramowanie pozwala na wirtualną i realną symulację świata rzeczywistego w przestrzeni cyfrowej. Symulator pozwala odwzorować każdy scenariusz możliwy do wykonania na Ziemi. Oprogramowanie wykorzystywane jest przez służby oraz sektor prywatny na całym świecie do ćwiczeń na wypadek wojen, powodzi, klęsk żywiołowych oraz innych scenariuszy.
Najważniejsze cechy:

 • Łatwy w użyciu
 • Możliwość odtworzenia w świecie wirtualnym każdego scenariusza możliwego do wykonania na Ziemi
 • Narzedzia SDK umożliwiają projektowanie własnego wyposażenia, sprzętu, lokalizacji, scenariuszy
 • Tryb Multiplayer - kooperacji pomiędzy wieloma uczestnikami
 • Dokładnie odwzorowana mapa całego świata
 • Kompatybilność wsteczna z VBS3
Dowiedz się więcej

Odwzoruj świat realny w świecie cyfrowym

Symulator VBS4 od Bohemia Interactive Simulations pozwala na swobodne odwzorowanie każdego scenariusza możliwego do wystąpienia na ziemi w świecie wirtualnym. Rozwiązanie to wykorzystywane jest przez służby oraz organizacje z sektora prywatnego na całym świecie, aby szkolić kadry przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka oraz kosztów.

VBS4 to symulator ziemi najnowszej generacji, który cechuje się wysoką modułowością, otwartością, personalizacją oraz łatwością użytkowania, a to wszystko z zachowaniem wysokiej wydajności działania. W skład VBS4 wchodzi nowy silnik symulacji BISim oraz VBS Blue

Nowy przepływ pracy i możliwości VBS4 umożliwiają użytkownikom szybsze rozpoczęcie treningu, edycję i aktualizacje scenariuszy treningowych i terenów z większą łatwością i współpracy, a także symulować scenariusze szkoleniowe w dowolnym miejscu na wirtualnej Ziemi.

Szkolenie i symulacja na najwyższym poziomie

VBS4 zapewnia kompleksowe wirtualne środowisko szkoleniowe z renderowaniem całego świata do treningu taktycznego, eksperymentów i prób misji, a także działa jako potężny host symulacji.

VBS4 to kompleksowy symulator ziemi, który umożliwia tworzenie i uruchamianie dowolnego wyobrażalnego scenariusza szkolenia.

Przepływ pracy VBS4 prowadzi użytkownika przez trzy fazy Przygotuj – Wykonaj – Oceń, ułatwiając szybkie i skuteczne doskonalenie umiejętności. W VBS4 użytkownicy tworzą “Battlespaces“, które są zbiorem edycji terenu, planów misji, plików scenariuszy i przeglądów po akcji.

Dzięki VBS4 można zaplanować misję, zbudować teren za pomocą łatwych w użyciu interfejsów i skupić się na punktach edukacyjnych ćwiczenia, a nie na technicznych aspektach konfiguracji.

Przygotowanie symulacji

 

Edycja terenów i współpraca z innymi użytkownikami pozytywnie wpływa na przeprowadzenie symulacji, a to wszystko z wykorzystaniem czytelnego, prostego i przejrzystego interfejsu.

VBS4 ułatwia szkolenie dowódców dzięki łatwemu w użyciu narzędziu do planowania misji VBS4.

Tworzenie złożonych scenariuszy testowych możliwe jest za pomocą potężnego edytora 3D VBS4.

Wykonanie misji

VBS4 umożliwia dowódcom ręczne planowanie misji i wydawanie rozkazów lub wykorzystanie w tym celu sztucznej inteligencji (AI).

Symulator pozwala administratorom na zmianę dowolnego aspektu scenariusza.

Oprogramowanie daje kursantom kontrolę nad awatarem z perspektywy pierwszej osoby.

Całość uzupełnia funkcjonalna symulacja radiową do ćwiczeń w grupach.

 

Ocena misji

Symulator VBS4 zapisuje cały przebieg misji, dzięki czemu można dokonać dokładnego przeglądu i oceny po jej zakończeniu. Moduł retrospekcji pozwala na oglądanie scenariuszy 2D oraz 3D z dowolnej perspektywy w dowolnym miejscu na wirtualnej Ziemi.

Operatorzy i uczestnicy symulacji mogą przeglądać swoje zachowania, które są automatycznie zachowywane. 

Dzięki otwartym narzędziom programistycznym API można wykorzystać dane zebrane podczas symulacji do analizy w zewnętrznych narzędziach do zarządzania szkoleniami.

 

Trenuj w dowolnym miejscu na ziemi

VBS4 pozwala na przeprowadzanie symulacji w dowolnym miejscu na ziemi. Oprogramowanie dostarczane jest z wysokiej jakości odwzorowaniem kuli ziemskiej od razu po wyjęciu z pudełka – bez żmudnej konfiguracji. Możliwe jest również dostosowanie terenu do wymogów symulacji lub wygenerowanie dedykowanego modelu za pośrednictwem trybu VBS Geo – bez potrzeby korzystania z ekspertów od obrazowania terenu.

Trenuj szybciej i efektywniej

VBS4 to oprogramowanie stworzone dla użytkowników końcowych. Tworzenie misji jest od 10 do 30 razy szybsze, niż w rozwiązaniach konkurencyjnych, a edycja terenu jest nawet do 10 razy wydajniejsza.

Dzięki VBS4 instruktorzy mogą poświęcić swoją uwagę na wykonywaniu danych ćwiczeń ograniczając do minimum konfiguracje, co zwiększa efektywność szkolenia.

Metoda 3×10

W zaledwie 10 sekund można znaleźć się w dowolnym miejscu na ziemi i rozpocząć trening.

W ciągu 10 minut można zmodyfikować teren na potrzeby danej symulacji.

W ciągu 10 godzin można stworzyć złożony budynek geograficzny przy użyciu gotowych narzędzi do modelowania i użyć VBS Geo do umieszczenia go w środowisku, aby spełnić wymagania przed wdrożeniem.

 

Silnik VBS Blue opracowany z myślą o symulacjach

W przeciwieństwie do wielu innych symulacji opartych na silniku gier, silnik VBS4 (VBS Blue) został opracowany specjalnie z myślą o symulacjach i szkoleniach wojskowych. VBS Blue oferuje jednocześnie milimetrową dokładność i globalną skalę, a także elastyczny potok pozyskiwania terenu, który może ułatwić szybkie wykorzystanie danych terenowych z dowolnego możliwego źródła.

VBS4 więcej, niż klasyczny symulator

VBS4 posiada dedykowany serwer VBS World Server, który dostarcza dane o terenie z wiarygodnych źródeł do symulatora VBS4. Oprogramowanie posiada silnik symulacyjny i siły generowane komputerowo (VBS Control AI), kompleksowe i sprawdzone interfejsy do tworzenia treści szkoleniowych (VBS Editor, VBS Plan, VBS Geo), a także możliwość trenowania i uczenia się żołnierzy (VBS AAR).

VBS4 oferuje zbudowany wirtualny świat (Sim Engine) i gigantyczną bibliotekę zasobów (ponad 19 000 modeli), wszystkie wstępnie skonfigurowane do pracy z silnikiem symulacyjnym. Całość opracowano przez wiele lat z dużą bazą klientów z całego świata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl