Porozmawiaj z expertem:
Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl
Titan
Autel Robotics Titan jest najnowszym uniwersalnym dronem transportowym zaprojektowanym specjalnie dla sektora Enterprise. Dron o wymiarach 1850 x 1870 x 580 mm jest w stanie przenosić ładunki o masie własnej do 10 kg. Maksymalna masa startowa wynosi poniżej 25 kg, dzięki czemu konstrukcja wymaga od operatora jedynie posiadania klasycznych uprawnień NSTS-06.
Najważniejsze cechy:
- Zasięg transmisji danych 20 km
- 56 minutowy czas lotu na jednej baterii
- Odporność na warunki atmosferyczne potwierdzona certyfikatem IP55
- Wbudowany system przeciwidziałania zakłóceniom sygnału RFI, EMI, GPS
- Tryb pracy autonomicznej
- Maksymalna masa przenoszonego ładunku 10 kg
- Szyfrowanie danych AES-256
- System unikania przeszkód 360-stopni
- Maksymalna prędkość lotu na poziomie 20 m/s (72 km/h)
Autel Robotics Alpha – zupełnie nowy, uniwersalny dron transportowy
Autel Robotics Titan jest najnowszym dronem transportowym zaprojektowanym z myślą o sektorze Enterprise. Jest to wysokiej klasy, niezwykle uniwersalna konstrukcja, która pozwala na wykonywanie zróżnicowanych misji oraz dostarczanie ładunków o masie własnej nieprzekraczającej 10 kg.
Model opracowano w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie, których zadaniem jest odpowiadanie na potrzeby najbardziej wymagających klientów z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Autel Robotics Titan cechuje się bardzo wysokim zasięgiem transmisji danych na poziomie 20 km. Dodatkowo drona wyposażono w zaawansowany system przeciwzakłóceniowy RFI, EMI oraz GPS. Pojemna bateria umożliwia pełne wykorzystanie wysokiego zasięgu. Autel Robotics Titanwyznacza nowe standardy długotrwałości lotu – na jednym akumulatorze bezzałogowy statek powietrzny może odbywać misje o długotrwałości do 56 minut.
Wysoce uniwersalna i bezpieczna konstrukcja
Dzięki obecności najnowszych podzespolów oraz procesora o wysokiej mocy obliczeniowej Autel Robotics Titan pozwala na wykonywanie lotów w trybie automatycznym oraz wykonywanie lotów w trybie autonomicznym. Dron wyposażono w dedykowany uchwyt na ładunek. Bezpieczne mocowanie pozwala na przenoszenie cennych przedmiotów, których masa własna wynosi do 10 kg.
O bezpieczeństwo danych dba szyfrowanie AES-256, które zabezpiecza wszystkie dane przetwarzane przez drona oraz kontroler.
Operator może korzystać ze stale aktywnego systemu wsparcia przed kolizjami w powietrzu z 360-stpniowymi czujnikami.
Maksymalna prędkość lotu wynosi aż 20 m/s (72 km/h), a maksymalna wysokość wykonywania operacji lotniczych wynosi do 7000 m nad poziomem morza.
Gimbal z zaawansowanymi kamerami i stabilizacją obrazu
Autel Robotics Titan dostarczany jest z optycznie stabilizowanym gimbalem wyposażonym w topowej klasy kamery.
Z gimbalem zintegrowano 50 MP kamerę szerokokątną, kamerę z 25-krotnym zoomem i nagrywaniem w 4K, kamerę termowizyjną oraz dalmierz laserowy.
Dzięki rozbudowanemu modułowi kamer, Autel Robotics Titan jest nie tylko klasycznym dronem transportowym, a uniwersalną konstrukcją, którą można wykorzystać w różnego rodzaju misjach np. rozpoznania, poszukiwania czy przekazywania informacji na stanowisko kierowania.
Kamera na podczerwień o rozdzielczości 640 x 512 pikseli
Autel Robotics Titan posiada na swoim wyposażeniu kamerę na podczerwień o rozdzielczości 640 x 512 pikseli. Maksymalny zakres wykrywanych temperatur wynosi od -20 do +60 stopni Celsiusza. Odległość ostrzenia to zaledwie 2,2 metra od czujnika.
Dalmierz laserowy
Na wyposażeniu Autel Robotics Titan znajduje się również dalmierz laserowy. Wystarczy dotknąć cel na ekranie, aby szybko odczytać jego współrzędne i wysokość z odległości nawet 2 km.
Systemy zwalczania zagłuszania i zakłóceń
Autel Robotics Titan jest wyposażony w zaawansowane moduły sterowania lotem i algorytmy specjalnie zaprojektowane do przeciwdziałania oddziaływaniom elektromagnetycznym, radiowym, a nawet spoofingowi (fałszowaniu) sygnałów GPS. Dzięki temu Autel Robotics Titan może w niezawodny sposób wykonywać loty w pobliżu linii energetycznych, obiektów infrastruktury krytycznej czy w terenie o skomplikowanym ukształtowaniu.
Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.
A-Mesh 1.0 – pierwsza na rynku dronów technologia sieci mesh
Autel Robotics Titan wyposażony zostanie* w nowy system A-Mesh, umożliwiający autonomiczną komunikację między dronami, wymianę danych i współpracę.
Silna ochrona przed zakłóceniami: Alpha może bezproblemowo wymieniać dane z dronami w pobliżu, w przeciwieństwie do tradycyjnej łączności o strukturze łańcuchowej. Jeśli jeden z dronów ulegnie awarii lub nieoczekiwanie przerwie komunikację, cały system reorganizuje się automatycznie, aby nadal przekazywać krytyczne informacje.
*Funkcjonalność dostępna wkrótce.
Zastosowania poza zasięgiem widzenia:
Dzięki sieci A-Mesh wiele dronów znajdujących się w pobliżu może pełnić rolę przekaźników danych, co znacznie podnosi skuteczność operacji BVLOS.
Większy zasięg:
Istnieje możliwość rozmieszczenia węzłów łączności statycznie, na wzniesieniach terenu lub masztach, dzięki czemu mogą w pełni pokryć wybrany obszar. Można również za pomocą roju dronów zrealizować mobilne punkty łączności, aby rozszerzyć zasięg całej grupy maszyn.
Kontrola nad całą flotą:
Wiele dronów może być sterowanych samodzielnie przez 1 operatora lub przez grupę operatorów jednocześnie, niezależnie od zasięgu sieci LTE.
Inteligentne funkcje
Planowanie z użyciem map 3D: Zaplanuj, opracuj i wykonaj plan misji z 3-wymiarowymi punktami orientacyjnymi na mapie 3D.
Odtwarzanie misji: Po włączeniu tej funkcji możesz wykonać lot ręcznie lub półautonomicznie albo połączyć wiele misji w jedną. Autel Robotics Alpha automatycznie zarejestruje kąty kamery i odtworzy misję, którą właśnie wykonano.
Szybka misja: Podczas wykonywania misji można tworzyć tymczasowe „szybkie misje”, po czym zestawiać wiele takich misji cząstkowych w całość, co podnosi elastyczność operacyjną.
Wiele rodzajów misji
Aplikacja Enterprise umożliwia planowanie różnorodnych misji autonomicznych i półautonomicznych w ramach zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego, kontroli infrastruktury czy geodezji
Misje z punktami orientacyjnymi: Użytkownicy mogą dodawać punkty orientacyjne i w ten sposób elastycznie tworzyć niesystematyczne trajektorie lotu.
Misja lotu po prostokącie: Za jednym kliknięciem można automatyczne wygenerować prostokątny obszar lotu.
Misja po wielokącie: Możliwość automatycznego generowania wielokątnych obszarów lotu za jednym kliknięciem.
Fotografia skośna: Automatyczne planowanie 5 grup tras (1 ortogonalna + 4 skośne) wedle obszaru lotu zadanego przez użytkownika.
Misja po spirali: Ułatwia zadania poszukiwawczo-ratownicze w zadanym obszarze dzięki trajektorii lotu po spirali.
Misja w korytarzu: Możliwość intuicyjnego i skutecznego planowania misji w korytarzach lotu wzdłuż dróg, rzek, rurociągów, linii energetycznych i innych wąskich obszarów o dużej długości.
Terrain Follow: dostosowanie do terenu: Dron utrzymuje względnie stałą wysokość nad podłożem, które jest nierówne lub pochyłe.
Automatyczne generowanie misji i rejestracja danych: Automatyczne tworzenie trajektorii poprzez dodawanie punktów granicznych regionów za pomocą kropek lub importując pliki KML.
Skanowanie w pionie: Pomiary pionowe fasad budynków, ścian odkrywek czy też masztów i anten.
Niektóre z misji będą dostępne w późniejszym czasie wraz z aktualizacją oprogramowania drona.
Autel SDK
Platforma programistyczna Autel SDK to rozwiązanie otwarte, które pozwala programistom i kontrahentom ograniczyć koszty produkcji oprogramowania i sprzętu oraz wspólnie stworzyć nowy ekosystem branżowy.
Mobile SDK: Open UX SDK (na iOS i Android) umożliwia wywoływanie gotowego, interaktywnego interfejsu użytkownika.
Payload SDK: Zunifikowane standardy interfejsów pozwalają korzystać z mocowań wyposażenia pokładowego od innych producentów, np. do mikrofonów czy detektorów gazu.
Cloud SDK: Umożliwia zdalne nadawanie na żywo oraz sterowanie dornami i gniazdami Nest za pośrednictwem platform lub stron internetowych innych producentów.
Kontroler z wbudowanym ekranem Autel V3
Wyświetlacz czytelny w świetle dziennym: 7,9 cala, jasność maksymalna 2000 nitów, rozdzielczość 2048 × 1536.
SuperDownload: Możliwość pobierania nagrania filmowego z drona na urządzenie mobilne z maksymalną prędkością 20 MB/s.
Funkcjonalny interfejs: Porty HDMI umożliwiają podłączenie do wyświetlaczy lub monitorów innych producentów. Interfejs USB umożliwia doposażenie w moduł 4G.
Bardzo długi czas pracy akumulatora: Maks. 4,5 h ciągłej pracy. Ładowanie wyczerpanego akumulatora w 2 h.
Pamięć lokalna: Wbudowana pamięć masowa 128 GB umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm i zapis multimediów.
- Autel
- 23 października 2024
- 0 Komentarzy
Przekazanie dronów i szkoleń z programu „Bezpiecznie nad morzem ze Służba SAR”
W dniu 21.10.2024r. Dilectro Enterprise brało udział w oficjalnym przekazaniu dronów i szkoleń w ramach programu „Bezpiecznie nad morzem ze Służbą SAR” w Łebie.
- Ageagle
- 21 października 2024
- 0 Komentarzy
Dilectro Enterprise z pokazem sprzętu na odprawie służbowej Koordynatorów Wojewódzkich i Szkolnych PSP ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych
W dniach 14-16 października 2024 roku Koordynatorzy Wojewódzkich i Szkolnych PSP ds. BSP testowali najnowsze rozwiązania dostępne na polskim rynku.
- Ageagle
- 1 października 2024
- 0 Komentarzy
Rodzaje dronów – konstrukcje, zastosowanie, zasięg
Na rynku znajdziemy wiele dronów. Dowiedz się jak są dzielone ze względu na konstrukcje, zastosowanie, zasięg oraz cechy charakterystyczne.