img

Porozmawiaj z expertem:

+48 881 726 639 | agro@dilectro.pl

DJI ENTERPRISE

Mavic 3 Multispectral

Nowy DJI Mavic 3 Multispectral pozwala na badanie stanu roślin z powietrza w jeszcze wydajniejszy niż dotychczas sposób. Zarządzanie produkcją rolniczą z wykorzystaniem Mavic 3 Multispectral wkracza na zupełnie nowy poziom dzięki zastosowaniu najnowszych technologii łączenia zdjęć z kamery RGB oraz kamer multispektralnych.


 • Kamera RGB 20 Megapikseli z mechaniczną migawką
 • Cztery kamery multispektralne po 5 MP
 • Czas lotu do 43 minut
 • Zasięg do 8 km dzięki DJI Ocusync 3
 • Opcjonalny moduł RTK
 • Wielokierunkowe unikanie przeszkód
 • Składana konstrukcja i wysoka mobilność
 • Temperatura pracy -10°C do +40°C
 • Oprogramowanie DJI Terra na 3 miesiące
 • Roczne ubezpieczenie DJI Care w zestawie
 • Oprogramowanie DJI SmartFarm Platform na 12 miesięcy
Negocjuj cenę

5 kamer w 1 dronie

Mavic 3 Multispectral – znany również jako Mavic 3M – wykorzystuje system kamer „dwa w jednym” do przeglądania i gromadzenia szerokiej gamy informacji, które użytkownicy mogą przekształcić w wyniki w terenie.

Kamera RGB wyposażona jest w 4/3-calową matrycę CMOS 20 MP oraz mechaniczną migawkę o maksymalnej szybkości 1/2000. Pozwala to na szybkie fotografowanie terenu z krótkim interwałem wynoszącym 0,7 sekundy co przekłada się na zwiększoną ilość zmapowanej powierzchni podczas lotu.

Kamera multispekralna 5MP

Oprócz kamery RGB, dron posiada kamerę multispektralną z czterema obiektywami, pomagając użytkownikom lepiej zrozumieć warunki upraw poprzez wykrywanie szczegółów, których ludzkie oko nie jest w stanie wykryć. Każda z czterech multispektralnych kamer może uchwycić 5 milionów pikseli i skanować w poszukiwaniu następujących długości fal:
Zielony (G): 560nm ± 16nm
Czerwony (R): 650 nm ± 20 nm
Czerwona krawędź (RE): 730 nm ± 20 nm
Bliska podczerwień (NIR) 860 nm ± 26 nm

Pozycjonowanie na poziomie centymetra RTK

Mavic 3M zawiera w zestawie moduł RTK, który pozwala na pozycjonowanie na poziomie centymetra. Dron, jego kamera i moduł RTK są zsynchronizowane na poziomie mikrosekund, aby dokładnie uzyskać informacje o położeniu centrum obrazowania każdej kamery. Dzięki temu Mavic 3M może wykonywać bardzo precyzyjne pomiary lotnicze bez użycia naziemnych punktów kontrolnych

Wbudowany czujnik stale przechwytuje promieniowanie słoneczne i zapisuje je jako dane w pliku obrazu, umożliwiając wyrównanie poziomu natężenia światła podczas rekonstrukcji 2D. W rezultacie otrzymane wyniki NDVI, są precyzyjniejsze, a generowane mapy bardziej spójne.

 

Ponad 40 minut lotu i zasięg do 8km


Mavic 3M jest wyposażony w transmisję OcuSync3, która integruje dwa kanały sygnałów nadawczych i cztery kanały sygnałów odbiorczych i obsługuje bardzo dużą odległość transmisji wynoszącą do 8 kilometrów[1]. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, Mavic 3M jest wyposażony we czujniki, które wykrywają przeszkody we wszystkich kierunkach i pomaga dokładnie je omijać. Czas lotu w Mavic 3M wynosi do 43 minut, co pozwala na zmapowanie powierzchni około 1 kilometra kwadratowego podczas jednego lotu.[2][1] Zasięg zależny jest od otoczenia oraz warunków atmosferycznych.
[2] Wielkość mapowanego obszaru zależy od ustawień wielu parametrów.

Mavic 3 Multispectral – Nowe narzędzie do rolnictwa precyzyjnego

Mavic 3M jest przydatny w wielu scenariuszach pracy w rolnictwie precyzyjnym. Może nim wykonywać pomiary lotnicze lasów, sadów i różnych upraw. DJI Map i platforma DJI SmartFarm pozwalają na generowanie wskaźnik wegetacji NDVI, aby dostarczyć dane o poziomie rozwoju badanych upraw. Automatyczne rozpoznanie pola może wykrywać nieprawidłowości w uprawach i przeprowadzać inteligentne analizy stanu rozwoju roślin.

Zastosowania DJI Mavic 3 Multispectral

Mapowanie roślinności

Dane zebrane dronem DJI Mavic 3 Multispectral mogą posłużyć do tworzenia map NDVI i innych indeksów roślinności, wychwytując różnice w potencjale upraw i generując mapy zaleceń, które umożliwią dronom rolniczym opryskowym zmienne dawkowanie wybranych środków. Cykliczne generowanie map pozwala na otrzymywanie dokładnych informacji o stanie rozwoju roślin a także przyczynia się do zmniejszania kosztów prowadzenia działalności oraz zwiększania plonów.

Mapowanie sadów

Mavic 3M umożliwia przeprowadzanie nalotów typu terrain-follow w sadach – nawet na pochyłych terenach.Oprogramowanie jest w stanie korzystać z możliwości automatycznej identyfikacji drzew, odróżniania drzew od innych obiektów, a także generowania trójwymiarowych tras operacyjnych dla dronów rolniczych. Uzyskane dane z drona DJI Mavic 3 Multispectral można przekazać do dronów opryskowych np. DJI Agras T30 i zlecić oprysk w wybranych miejscach dla uzyskania odpowiedniej wydajności.

Agras T40 Dilectro HD

Inspekcje w czasie rzeczywistym

Mavic 3M może przeprowadzać automatyczne zwiady terenowe i przesyłać obrazy z obserwacji pola do DJI SmartFarm Platform [1] w czasie rzeczywistym przez sieć 4G.

[1] Platforma DJI Smart Agricultural Platform otrzyma wsparcie w drugim kwartale 2023 roku.

Kontroler z wbudowanym ekranem

W zestawie z dronem Mavic 3 Multispectral znajduje się kontroler DJI RC Pro Enterprise z  5’5-calowym ekranem. Kontroler posiada wgraną aplikację do sterowania dronem oraz planowania misji – DJI Pilot 2. W przyszłości oprogramowanie będzie również kompatybilne z programem DJI Flighthub 2.

Dedykowane narzędzia dla programistów

Cloud API – Istnieje możliwość bezpośredniego połączenia drona Mavic 3M z platformą chmurową innej firmy za pomocą zintegrowanego z aplikacją DJI Pilot 2 interfejsu DJI Cloud API, który jest oparty na protokole MQTT. Nie ma potrzeby oddzielnego tworzenia aplikacji, aby pozwolić na przesyłanie informacji o wyposażeniu UAV, transmisji na żywo czy danych o zdjęciach.

MSDK – Mobile SDK 5 ułatwia tworzenie aplikacji mobilnych do kontroli dronów serii Mavic 3 Multispectral. MSDK 5 jest oprogramowanie w pełni Open Source i posiada próbki kodu produkcyjnego modułów oryginalnego oprogramowania DJI Pilot 2.

img

Zestaw Mavic 3 Multispectral

W zestawie

1x Dron DJI Mavic 3 Multispectral
1x Akumulator DJI Mavic 3
1x Aparatura sterująca DJI RC Pro
1x Moduł RTK
1x Ładowarka sieciowa USB-C
2x Kabel USB-C
1x Kabel zasilania
1x Osłona gimbala
1x Komplet śmigieł + para zapasowych śmigieł
1x Karta pamięci 64GB U3
1x Walizka transportowa
1x Klucz imbusowy
1x Ubezpieczenie DJI Care Enterprise Basic na 1 rok
1x Oprogramowanie DJI Terra na 3 miesiące
1x Oprogramowanie DJI Smart Farm na 12 miesięcy ( Po udostępnieniu dostępu przez producenta)

Dodatkowe akcesoria sprzedawane są oddzielnie

DILECTRO ACADEMY

Certyfikat kompetencji dla pilotów Mavic 3 Multispectral

Kompleksowe szkolenie zgodne z programem Urzędu Lotnictwa Cywilnego i EASA, uprawniające do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Pilota bezzałogowych systemów powietrznych do maksymalnej masy startowej 4 kg.

Kategoria 'SZCZEGÓLNA'
NSTS-01 | NSTS-05

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl