Zarządzanie flotą bezzałogowych statków powietrznych

System do zarządzania flotą bezzałogowych statków powietrznych
System do zarządzania flotą bezzałogowych statków powietrznych

Na rynku przybywa organizacji i przedsiębiorstw, które wykorzystują całe floty bezzałogowych statków powietrznych dostosowanych do wykonywania różnego rodzaju operacji powietrznych – od poszukiwania i ratownictwa, poprzez inspekcje infrastruktury krytycznej, monitorowanie ruchu, aż po misje związane ze zbieraniem danych terenowych do tworzenia ortofotomap lub produktów fotogrametrycznych.

Aby w pełni wykorzystać potencjał wielu bezzałogowych statków powietrznych w jednej organizacji warto wdrożyć odpowiednie oprogramowanie do zarządzania flotą bezzałogowych statków powietrznych.

Systemy do zarządzania flotą dronów to narzędzia, które pozwalają na wygodne zarządzanie wszelkimi aspektami dotyczącymi lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi. Z jednego miejsca operator może kontrolować, planować oraz nadzorować wszystkie loty i operacje z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych pozostających we flocie organizacji. Rozwiązania tego typu znacząco ułatwiają procesy logistyczne. Wpływają również pozytywnie na aspekty bezpieczeństwa wykonywania operacji lotniczych.

Systemy do zarządzania flotą bezzałogowych statków powietrznych pozwalają na wygodne zarządzanie lotami – umożliwiają planowanie tras lotów i kontrolę nad ich wykonywaniem. Użytkownik systemu może ustawić punkty startowe i lądowania, zdefiniować trasy lotu oraz ustawić parametry lotu, takie jak wysokość i prędkość. Dodatkowo, system może również umożliwić użytkownikowi monitorowanie stanu baterii w dronach.

Rozwiązania służące do zarządzania flotą dronów znacząco ułatwiają procesy komunikacyjne w organizacji. Wielu operatorów bezzałogowych statków powietrznych może korzystać z rozwiązania w tym samym czasie komunikując się między sobą w razie potrzeby.

System zarządzania flotą bezzałogowych statków powietrznych pozwala na wykrywanie potencjalnych zagrożeń, takich jak przeszkody w trasie lotu, warunki atmosferyczne, nieprawidłowe działanie sprzętu czy konflikty z innymi dronami. Dzięki temu użytkownik może szybko reagować na potencjalne niebezpieczeństwa i zapobiec wypadkom.

Zarządzanie flotą bezzałogowych statków powietrznych z wykorzystaniem systemu odbywa się poprzez dedykowaną aplikację, która dostępna jest na urządzenia mobilne oraz komputery z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na rynku. Co istotne usługa działa w modelu chmurowym – wszystkie dane przechowywane są na bezpiecznych serwerach, co potwierdzone jest stosownymi certyfikatami bezpieczeństwa. Taki sposób działania systemów do zarządznaia flotą bezzałgoowych statków powietrnzych pozwala na dostep do narzedzia z wykorzystaniem praktycznie dowolnego urzadzenia z dostepem do sieci.

W ofercie Dilectro znajduje się m. in. system do zarządzania bezzałogowych statków powietrznych:

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl