img

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Tomasz +48 881 726 701 | tomasz.kloczewiak@dilectro.pl

Unmanned Systems Research

Loc8

Loc8 to rewolucyjne oprogramowanie stworzone przez firmę USR, które umożliwia szybkie przetwarzanie tysięcy obrazów w krótkim czasie. Program wykorzystuje zaawansowaną technologię skanowania obrazu, która pozwala na izolowanie określonych skupisk pikseli i identyfikowanie potencjalnych celów. Rozwiązanie sprawdza się przy przetwarzaniu zdjęć pozyskanych z bezzałogowych statków powietrznych w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych - do odnajdywania ludzi, zwierząt i celów.

 • Zaawansowane wykrywanie obiektów z obrazów na podstawie pasma kolorów
 • Precyzyjne współrzędne GPS zlokalizowanych celów
 • Skanowanie wielu obiektów w tym samym czasie
 • Szczegółowy raport sytuacyjny
 • Łatwe importowanie obrazów z misji
 • Krótki czas obliczeń
 • Praca w trybie offline
 • Kompatybilność z systemami Windows oraz macOS
Zapytaj o demo
Loc8

Oprogramowanie do szybkiego przetwarzania tysięcy obrazów

Loc8 to specjalistyczne oprogramowanie, którego zadaniem jest szybkie przetwarzanie wielu tysięcy obrazów pozyskanych np. z drona w krótkim czasie. Program wykorzystuje zaawansowane technologie skanowania zdjeć, które pozwalają na izolowanie określonych skupisk pikseli oraz identyfikowanie potencjalnych celów np. ludzi lub zwierząt.

Dzięki zaawansowanej technologii skanowania obrazu, Loc8 pozwala na szybkie skanowanie zdjęć pozyskanych z bezzałogowych statków powietrznych w celu niemalże natychmiastowego lokalizowania osób i obiektów. Rozwiązanie bazuje na nowatorskiej technologii opracowanej przez firmę Unmanned System Reserach zajmującą się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania do poszukiwania i ratownictwa.

Algorytmy zaszyte w oprogramowaniu wspierane są sztuczną inteligencją, a wysoka optymalizacja pozwala wykorzystać je na praktycznie każdym typie komputera.

Program Loc8 został zintegrowany z dokładnymi mapami, które umożliwiają geolokalizację wykrytych celów zaledwie jednym kliknięciem myszy. Pozyskane koordynaty pozwalają na sprawne wysłanie zespołu poszukiwawczo-ratowniczego w miejsce wydarzeń.

Loc8 udostępnia użytkownikom szczegółowe raporty dotyczące jakości i zgodności zeskanowanych obrazów, co umożliwia szybkie zidentyfikowanie oflagowanych obrazów. Loc8 współpracuje z komputerami wyposażonymi w system operacyjny Windows 10/11 lub macOS. Oprogramowanie dziala w trybie offline, co pozwala na przetwarzanie obrazów w dowolnym miejscu na ziemi – nawet bez dostepu do zasięgu sieci komórkowej i GPS.

Interfejs użytkownika programu Loc8

W jaki sposób działa Loc8?

Loc8 to oprogramowanie zaprojektowane we współpracy z zespołami poszukiwawczo-ratowniczymi z całego świata, które brały czynny udział w projektowaniu systemu.

1.) Planowanie misji

Misje można zaplanować wcześniej na komputerze, dzieląc teren na sektory i wyznaczając konkretne trasy dla drona. Dzięki temu, już na etapie planowania, wiemy, gdzie dokładnie będzie przeszukiwać teren nasz dron. Oczywiście misję można planować również ad-hoc w momencie podjęcia działań poszukiwawczo-ratowniczych.

 
Planowanie misji (oblotu dronem) w aplikacji Loc8

2.) Wykonanie misji z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego

Kolejnym celem jest wysłanie drona w celu zebrania materiału zdjęciowego, który poddawany będzie analizie przez program Loc8. Dron wyposażony w kamerę RGB będzie przeszukiwał zadany sektor, sektor po sektorze, rejestrując zdjęcia z określonego przez użytkownika terenu. Ważnym elementem jest również skrupulatne przeszukiwanie terenu, czyli wykonanie odpowiedniej liczby przelotów nad danym sektorem, aby nie przegapić żadnego potencjalnego celu.,

 

Jedno ze zdjęć zarejestrowanych przez drona podczas wykonywania misji

3.) Analiza pozyskanego materiału źródłowego przez program Loc8

Po wykonaniu misji zdjęcia pozyskane z drona należy zgrać na komputer z zainstalowanym programem Loc8. Po imporcie zdjęć rozpoczyna się proces konfiguracji przetwarzania zdjęć. Operator systemu konfiguruje go w celu identyfikacji interesujących go celów. Po maksymalnie kilku minutach otrzymuje gotowy raport sytuacyjny z koordynatami miejsc, w których potencjalnie może znajdować się poszukiwany cel.

Punkty z potencjalnymi celami wykryte przez program Loc8

Dla kogo przeznaczony jest Loc8?

Loc8 to oprogramowanie, które zaprojektowane zostało z myślą o:

 • Policji
 • Straży Pożarnej
 • Straży Granicznej
 • Specjalistycznych służb poszukiwawczo-ratowniczych np. WOPR, TOPR czy GOPR
 • Służb zapewniających bezpieczeństwo publiczne lub udzielających pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych – SOP, BOA, CBA, CBŚP, Wojsko
 • Kołach łowieckich
 • Lasach Państwowych
 • Cywilnych organizacji zabezpieczających mienie
 • Dużych firm przemysłowych i środowiskowych potrzebujących narzędzia do sprawnego monitorowania

 

 

Raport wyjściowy z programu Loc8

Licencjonowanie programu Loc8

 

Loc8 udostępniany jest na podstawie rocznej licencji na dane stanowisko – 1 komputer bez ograniczeń w ilości wykonywanych misji czy lokalizacji. Możliwe jest również przeinstalowanie programu na inne urządzenie w trakcie trwania licencji.

 

Jako krajowy dystrybutor oprogramowania firmy Unamnned Systems Research zachecamy do kontaktu w celu pozyskania darmowej – 14 dniowej wersji trial.

 

Wymagania techniczne programu Loc8

W celu skorzystania z oprogramowania Loc8 niezbędne jest posiadanie:

 • Bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w kamerę RGB (światła widzialnego);
 • Komputera z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10, Windows 11 lub macOS;
 • Licencji na oprogramowanie Loc8.

 

 
DILECTRO ACADEMY

Wdrożenie Loc8

Zapytaj o ofertę specjalną na oprogramowanie wraz z dronem. Oferujemy szkolenie z obsługi programu Loc8 przy zakupie licencji. Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.

Szkolenie specjalistyczne
Oprogramowanie Loc8

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl