img

Porozmawiaj z expertem:

Łukasz +48 881 726 664 | lukasz.grzelak@dilectro.pl

Elistair

Khronos

Elistair Khronos to unikalny na skalę światową zaawansowany bezzałogowy statek powietrzny na uwięzi przeznaczony do misji statycznych lub mobilnych. Dzięki kompaktowej konstrukcji dron może być umieszczony np. na poruszającym się aucie typu pickup. To aktualnie jeden z najmniejszych dronów na uwięzi dostępnych na rynku
Najważniejsze cechy:

 • 10 km zasięg obserwacji
 • Zawis w powietrzu na wysokości do 60 metrów
 • Dedykowane moduły payload
 • Stopień ochrony IP54
 • Intuicyjne oprogramowanie do zarządzania
 • Dedykowane narzędzia programistyczne API
 • Praca niezależna od lokalizacji GPS
 • Pełna gotowość do lotu w zaledwie 2 minuty
Negocjuj cenę

Khronos – kompaktowy dron na uwięzi do ciągłej obserwacji

Elistair Khronos reprezentuje zupełnie nowe podejście do dronów na uwięzi. Korzystając z najnowszej dostępnej technologii, francuski producent zdecydował się na stworzenie mobilnego drona na uwięzi do obserwacji, rozpoznania, monitoringu oraz zwiadu

Khronos dostarczany jest w niewielkim “pudełku” – stacji dokującej, którą można wykorzystywać statycznie lub w ruchu np. na poruszającym się pojeździe, łodzi czy przenosząc z miejsca na miejsce.

Ciągłość działania, autonomia, integracja i automatyzacja

Drona Khronos zaprojektowano z myślą o ciągłej obserwacji. Model ten może pozostawać w powietrzu nawet przez 24 godziny. Uwięź pozwala na wykonywanie misji lotniczych o wysokości do 60 metrów, co pozwala na obserwację terenu o promieniu do 10 km.

Oprogramowanie drona na uwięzi zostało zautomatyzowane, a przygotowanie do lotu zajmuje zaledwie 2 minuty

Sama konstrukcja jest lekka, a kompaktowe wymiary pozwalają na wygodne jej przenoszenie pomiędzy lokalizacjami.

Producent udostępnia otwarte narzędzia programistyczne API, które pozwalają na integrację Elistair Khronos z innymi rozwiązaniami oraz pełnie wykorzystania jego możliwości.

Niezależny od sygnału GPS, odporny na warunki atmosferyczne

Dron na uwięzi Elistair Khronos odróżnia się od swojego większego, stacjonarnego brata ORION 2 możliwością pracy bez konieczności posiadania dostępu do sygnału GPS/GNSS. Wbudowana nawigacja inercyjna pozwala Khronos odnaleźć się w otoczeniu bez zewnętrznych systemów pozycjonujących.

Cała konstrukcja została zaprojektowana z myślą o ciągłej pracy w dowolnych warunkach atmosferycznych. Dron oraz skrzynia są odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Całość posiada certyfikat IP54.

Rozbudowane oprogramowanie Ground Control Station T-Planner V2

Elistair Khronos dostarczany jest wraz z oprogramowaniem Ground Control Station T-Planner drugiej generacji. Jest to rozbudowany system kontroli i zarządzania dronem. Na pokładzie znalazły się funkcje takie jak:

 • zautomatyzowane procedury
 • automatyczna identyfikacja celów
 • kategoryzacja i śledzenie obiektów
 • sterowanie za pomocą jednego przycisku (lot automatyczny)

Ground Control Station T-Planner V2 wspierane jest przez sztuczną inteligencję. Producent udostępnia narzędzia programistyczne API do integracji z innymi rozwiązaniami.

Dodatkowo program pozwala na zdalne monitorowanie stanu systemu i konserwację drona Elistair Khronos.

Zarządzanie dronem odbywa się za pośrednictwem kompaktowego tabletu o wzmocnionej konstrukcji odpornej na wstrząsy, wodę oraz pył. Procedury obsługi są maksymalnie uproszczone, a sterowanie dronem nie wymaga wielkiej wprawy. Wszystko po to, aby operator mógł skupić się na analizie obrazu.

Dedykowane moduły payload do działań wywiadowczych, nadzoru i rozpoznania 

Drona można skonfigurować z dwoma modułami payload – Dragon Eye oraz Rapotor.

 

Kamera Raptor to światowej klasy rozwiązanie do obserwacji obiektów i pojazdów z wykorzystaniem podczerwieni oraz zoomu X80 EO.

Raport pozwala wykrywać auta na odległości do 40 km, a ludzi do 10 km. Rozpoznawanie możliwe jest z odległości odpowiednio 10 km i 6 km, a dokładna identyfikacja z odległości 6 km i 3 km.

Drugim modułem payload jest DragonEye – podwójna, stabilizowana kamera EO-IO o niskiej masie własnej na poziomie zaledwie 115 g, która pozwala na nadzór z dalekiego zasięgu.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl