
Umów się na bezpłatną prezentację
Kamil Plewka | +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl
FIXAR 025
FIXAR 025 to w pełni autonomiczny bezzałogowy statek powietrzny typu VTOL (pionowego startu/lądowania) o konstrukcji hybrydowej. Zaprojektowano go specjalnie do misji o wysokim zasięgu działania. Charakterystyczna konstrukcja typu eVTOL ogranicza opory powietrza, a silniki elektryczne o wysokiej efektywności pozytywnie wpływają na maksymalny zasięg i czas lotu.
- Dystans lotu do 300 km
- Prędkość przelotowa 58 km/h (16 m/s)
- Maksymalna prędkośc 75 km/h (21 m/s)
- Czas lotu do 210 minut
- Możliwość przenoszenia modułów o wadze do 10 kg
- Maksymalna wysokość lotu 6115 m
- Odporność na warunki atmosferyczne potiwerdzona certyfikatem IP54
FIXAR 025 – W pełni autonomiczny bezzałogowy statek powietrzny eVTOL
FIXAR 025 to w pełni autonomiczny bezzałogowy statek powietrzny eVTOL, zaprojektowany tak, aby wyróżniać się w BVLOS ISR (Intelligence, Surveillance, and Reconnaissance), misjach lądowych i specjalnych oraz liniowych zadaniach komercyjnych. Opierając się na fundamencie technologicznym i operacyjnych FIXAR 007, FIXAR 025 zawiera znaczące ulepszenia, które zwiększają skalowalność i ogólną wydajność. Zdolność do integracji wielu czujników jednocześnie zapewnia znaczne korzyści, umożliwiając dokładne gromadzenie danych i analizę w jednym locie. Ta funkcja zwiększa wydajność operacyjną, minimalizuje potrzebę wielu lotów i ostatecznie obniża koszty dla firm i ostatecznie obniża koszty dla firm i organizacji korzystających z FIXAR 025.
Opływowa konstrukcja oraz efektywny napęd
W porównaniu do konkurencji wykorzystującej napęd spalinowy, FIXAR 025 jest w pełni neutralny dla środowiska. Dron wykorzystuje wydajne akumulatory litowo-polimerowe, które zasilają cztery efektywne energetycznie silniki elektryczne o wysokim momencie obrotowym.

Autorskie oprogramowanie xGround Control Software
FIXAR 025 jest dostarczany z dedykowanym oprogramowaniem xGroundControl, które pozwala planować i edytować misje lotnicze oraz swobodnie modyfikować je podczas lotu.
Oprogramowanie posiada funkcje automatycznego wyboru parametrów lotu. Zaawansowani operatorzy mogą również ręcznie dostosować parametry misji, takie jak kąty skrętu UAV.
Możliwość jednoczesnego przenoszenia wielu modułów payload o masie do 10 kg
Bezzałogowy statek powietrzny FIXAR 025 może być wyposażony w wiele ciężkich czujników i zapewniać kompleksowe wyniki w oparciu o rozszerzony zasięg i czas lotu.
FIXAR 025 oferuje wygodną i elastyczną konstrukcję umożliwiającą integrację z szeroką gamą czujników: kamerą ISR, kamerą RGB, kamerami hiperspektralnymi, skanerami LiDAR, kamerami noktowizyjnymi i innymi.
FIXAR 025 osiąga niezwykłą wydajność udźwigu wynoszącą 10 kg przy maksymalnej masie startowej (MTOW) 25 kg. Stanowi to 40% ładowności, zapewniając wydajność, która jest 2-3 razy lepsza niż konkurencyjne UAV, ustanawiając nowe standardy w branży.
FIXAR 025 UAV jest wyposażony w system bezpieczeństwa ładunku, który zapewnia jego ochronę na każdym etapie misji
od startu do lądowania.


Unikalna technologia FIXAR: System wirnika o stałym kącie
Cechą charakterystyczną dronów wykorzystujących układ FIXAR eVTOL jest opatentowana technologia wirnika o zmiennym kącie nachylenia i aerodynamiczna konstrukcja.
Ta innowacyjna technologia łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów w projektowaniu samolotów i quadrocopterów, oferując wydajność podnoszenia powierzchni aerodynamicznych podobnych do samolotu i precyzję pionowego podnoszenia wielowirnikowców.
FIXAR 025 maksymalizuje wydajność, wszechstronność i wydajność w jednej platformie.
Kluczowe cechy FIXAR 0025
- Loty autonomiczne, półautomatyczne i ręczne
- Misje BVLOS
- Pokładowe przetwarzanie AI
- Stosunek masy MTOW do masy ładunku na poziomie 40%
- Przenoszenie wielu modułów payload w tym samym czasie
- Operacje w środowisku pozbawionym GNSS (GPS)
- Operacje w warunkach anomalii geomagnetycznych
- Funkcja śledzenia powierzchni w czasie rzeczywistym
- Szyfrowanie danych AES-256
- Skrzynka bezpieczeństwa BlackBox

Pobierz specyfikację w PDF
- Ageagle
- 19 marca 2025
- 0 Komentarzy
Drony w walce z klęskami żywiołowymi – realne wsparcie administracji publicznej
Ostatnie kilka lat w naszym kraju niestety obfitowało w różnego rodzaju klęski żywiołowe oraz katastrofy budowlane czy komunikacyjne. W takich […]
- Ageagle
- 6 lutego 2025
- 0 Komentarzy
Sztuczna inteligencja w dronach: Jak AI zmienia wykorzystanie BSP?
Sztuczna inteligencja jest jednym z najpopularniejszych haseł, które od 2022 roku odmieniane są przez wszystkie możliwe przypadki. Chociaż rozwiązania bazujące […]
- Autel
- 29 stycznia 2025
- 0 Komentarzy
Drony VTOL – hybryda płatowca i quadrocoptera
W rozmowach związanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych coraz częściej obserwujemy zapotrzebowanie na konstrukcje pozwalające wykonywać długotrwałe misje lotnicze (powyżej […]