img

POROZMAWIAJ Z NASZYM EKSPERTEM

Łukasz | +48 881 726 664 | lukasz.grzelak@dilectro.pl

PARROT

Anafi Ai

ANAFI Ai to pierwszy dron, który wykorzystuje 4G jako główne łącze danych pomiędzy dronem a operatorem. Użytkownicy nie będą już doświadczać ograniczeń transmisji dzięki łączności 4G. ANAFI Ai zapewnia profesjonalistom nowe funkcje, które zmieniają sposób korzystania z dronów: Kamera 48 MP, inteligentne unikanie przeszkód podczas autonomicznych misji fotogrametrycznych oraz unikalną platformę z pierwszą aplikacją pilotażową o otwartym kodzie źródłowym. ANAFI Ai zawiera Secure Element, który chroni zarówno integralność oprogramowania, jak i prywatność przesyłanych danych.

 • Kamera 48 MP z możliwością widoku do góry
 • Łączność i sterowanie 4G
 • Czas lotu: do 32 minut
 • Wielokierunkowe wykrywanie przeszkód
 • Transmisja obrazu 1080p 30 fps
 • Brak zakłóceń w pobliżu wież telekomunikacyjnych
 • Gotowy do lotu w 60 sekund
 • Waga: 898g
Negocjuj cenę

Nowy wymiar lotów

ANAFI Ai integruje moduł radiowy 4G (oprócz Wi-Fi) pozwalający na transmisję wideo w 1080p z bardzo niskim opóźnieniem (300 ms) bez ograniczenia zasięgu i na całym świecie.

 • Możliwość wykonywania lotów BVLOS
 • Ogólnoświatowa kompatybilność LTE
 • Przesyłanie strumieniowe w czasie rzeczywistym z szybkością transmisji wideo 12 Mb/s / przesyłanie strumieniowe 1080p z niskim opóźnieniem
 • Przesyłanie plików do chmury podczas lotu
 

Łączność 4G

ANAFI Ai integruje moduł radiowy 4G (oprócz Wi-Fi) pozwalający na transmisję wideo w 1080p z bardzo niskim opóźnieniem (300 ms) bez ograniczenia zasięgu i na całym świecie.

Jakość i przepustowość sieci 4G i Wi-Fi są mierzone co 100 ms w celu dostosowania transmisji do warunków sieciowych. W połączeniu z algorytmami routingu połączenie między dronem a jego kontrolerem jest utrzymywane nawet przy silnych zakłóceniach Wi-Fi. Tak więc, gdy efektywna przepustowość (dobra przepustowość) Wi-Fi jest niższa niż 1,5 Mb/s, system automatycznie przełącza się na 4G.

System percepcji 3D

Percepcja środowiska 3D jest kluczową zdolnością do osiągnięcia autonomicznego lotu, zwłaszcza w środowiskach z przeszkodami. Jest to warunek zagwarantowania wykrywania i omijania przeszkód, co zmniejsza obciążenie nadzoru operatora drona, zwiększa wskaźnik powodzenia misji i zapewnia bezpieczeństwo samolotu.

ANAFI Ai opiera się na unikalnym rozwiązaniu technicznym opartym na dwóch mechanicznych przegubach, aby oddzielić orientację głównego aparatu od systemu percepcji

Wyjątkowa kamera 48MP

Poczwórna matryca Bayera w Parrot Anafi Ai oferuje 14 EV zakresu dynamicznego w trybie HDR10. Wyłapuje wszystkie szczegóły zarówno w światłach jak i cieniach.
Profesjonaliści mogą korzystać z 6-krotnego zoomu cyfrowego, aby obserwować szczegóły o wielkości 1 cm z odległości 75 m.

Regulowany zakres pochylenia gimbala (od -90° do +90°) daje pilotom widok wcześniej niedostępny z drona takich jak na przykład spód konstrukcji mostu. 

Fotogrametria i inspekcje

ANAFI Ai ma wbudowany czujnik CMOS o rozdzielczości 48 MP 1/2” . Wyposażony w kolorowy wzór filtra Quad Bayer, specjalnie przystosowany do inspekcji i fotogrametrii. Sensor pozwala rejestrować bardzo szczegółowe obrazy o szerokim zakresie dynamicznym.

Gimbal ANAFI Ai zawiera 6-osiowy hybrydowy (mechaniczny + elektroniczny) system stabilizacji, który kompensuje drgania lotu i gwarantuje ostre obrazy.Kamera ANAFI Ai ma kontrolowany zakres od -90° do +90°, co czyni ją idealnym narzędziem lotniczym do inspekcji spodu pokładu mostu.

Tworzenie planu lotu

Wystarczy kliknąć interaktywną mapę FreeFlight 3D, aby wygenerować szybkie skanowanie budynku. Sztuczna inteligencja automatycznie określa optymalne parametry i trajektorię lotu. Obrazy 48 MP precyzyjnie geotagowane przez czujniki ANAFI Ai (IMU, GNSS i czas lotu) umożliwiają dokładną rekonstrukcję 3D.

Tło mapowania FreeFlight 7 pochodzi z ArcGIS. Reprezentacja budynków 3D oparta jest na danych OpenStreetMap, które obejmują miasta na całym świecie.

Działania w chmurze

Zdjęcia z ANAFI Ai są kompatybilne z wszystkimi pakietami oprogramowania fotogrametrycznego Pix4D. Podczas lotu ANAFI Ai wysyła zdjęcia bezpośrednio do chmury Pix4Dcloud. Obliczenia rozpoczynają się po wylądowaniu drona, dzięki czemu piloci zwiększają produktywność, unikając ręcznego, czasochłonnego transferu danych.

Inspekcja masztu komórkowego
Model 3D wieży telekomunikacyjnej
Inspekcja wieży komórkowej
Model 3D masztu telekomunikacyjnego

Nowoczesna konstrukcja

Nowy Skycontroller 4 jest kamieniem milowym dla branży. Nie wymaga już uciążliwych kabli, umożliwia korzystanie z iPada mini i wszystkich dużych smartfonów. Kontroler posiada również wyjście HDMI, które pozwala na strumieniowe przesyłanie wideo.

ANAFI Ai to nowy fajny dron Parrota: ładnie wygląda, jest intrygujący, ANAFI Ai jest gotowy do lotu w 1 minutę i jest odporny na deszcz (IPX3). Dron może latać do wysokości 5000 metrów nad poziomem morza, pracuje w temperaturze od -10°C do +40°C. Emisja hałasu wynosi 82 dB liczne w odległości 1 m.

Bezpieczeństwo cybernetyczne


ANAFI Ai posiada wbudowany element zabezpieczający WISeKey, który jest zgodny z NIST FIPS140-2 poziom 3 i posiada certyfikat Common Criteria EAL5+. Bezpieczny element:
– wykonuje operacje kryptograficzne.
– przechowuje i chroni poufne informacje.
– chroni integralność oprogramowania wbudowanego.
– zapewnia unikatową tożsamość drona w celu parowania 4G i silnego uwierzytelniania.
– posiada unikalny cyfrowy podpis zdjęć wykonanych przez drona.

Użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi danymi. Żadne dane nie są domyślnie udostępniane bez wyraźnej zgody użytkownika. ANAFI Ai jest zgodny z ogólnym rozporządzeniem Unii Europejskiej o ochronie danych (GDPR), a w niektórych przypadkach idzie nawet dalej. Na przykład, użytkownicy mogą usunąć wszystkie dane za pomocą 1 kliknięcia, łatwo zachowując kontrolę nad tym, co jest przechowywane.

Obecnie prowadzony jest program bug bounty we współpracy z YesWeHack, pierwszą europejską platformą crowdsourcingu w dziedzinie bezpieczeństwa. Parrot korzysta z ogromnej społeczności badaczy zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym, aby zidentyfikować potencjalne luki w zabezpieczeniach swoich dronów, aplikacji mobilnych i usług internetowych.

Partnerski ekosystem

Parrot nieustannie przyczynia się do rozwoju światowej społeczności dronów z otwartym kodem źródłowym. Wraz z wprowadzeniem ANAFI Ai, firma wzmacnia swój Software Development Kit (SDK) poprzez udostępnienie siódmej wersji aplikacji FreeFlight dla stacji kontroli naziemnej:

Air SDK: zapewnia przełomową architekturę technologiczną do uruchamiania kodu bezpośrednio na ANAFI Ai. Programiści mogą programować niestandardowe, autonomiczne misje lotnicze, uzyskując dostęp do wszystkich czujników drona, interfejsów łączności i funkcji autopilota.
Ground SDK: umożliwia programistom tworzenie aplikacji mobilnych iOS i Android dla dronów Parrot. Wszystkie funkcje drona (sterowanie, wideo, ustawienia) są dostępne.
OpenFlight: open-source’owy rdzeń aplikacji FreeFlight 7. Programiści mogą skupić się na dodawaniu własnych funkcji i natychmiast uzyskać profesjonalnie wyglądającą aplikację gotową do publikacji w sklepach z aplikacjami.
Sphinx: umożliwia programistom testowanie ich algorytmów i strategii lotu w fotorealistycznym środowisku symulacji 3D działającym na silniku Unreal Engine, z dokładną interakcją fizyczną.

Wiodące w branży zestawy SDK firmy Parrot ułatwiają wdrażanie dostosowanych do potrzeb rozwiązań typu end-to-end dla profesjonalistów z dziedzin bezpieczeństwa publicznego, poszukiwań i ratownictwa, obrony i inspekcji. Platformy Parrot są zbudowane w oparciu o standardy branżowe (WIFI, RTP/RTSP, MAVLINK), co znacznie ułatwia interoperacyjność.

Przykładowy model 3D wykonany dronem Parrot Anafi Ai

DILECTRO ACADEMY

Certyfikat kompetencji dla pilotów Anafi Ai

Kompleksowe szkolenie zgodne z programem Urzędu Lotnictwa Cywilnego i EASA, uprawniające do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Pilota bezzałogowych systemów powietrznych do maksymalnej masy startowej 4 kg.

Kategoria 'SZCZEGÓLNA'
NSTS-01 | NSTS-05

  Masz pytania?

  W zestawie:

  • 1x Dron Parrot ANAFI Ai
  • 1x Akumulator 6800 mAh
  • 1x Kontroler Parrot Skycontroller 4
  • 1x Walizka
  • 1x Ładowarka USB-PD
  • 2x kable USB-C / USB-C
  • 2x Kable USB-C / Lightning
  • 1x Zapasowe śmigła
  • 1x Osłona gimbala

  Pobierz specyfikację w PDF

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl