Analiza zdjęć pozyskanych z drona

Bezzałogowe statki powietrzne są platformami, które wykorzystuje się do pozyskiwania danych. Najczęściej informacje pozyskiwane z bezzałogowych statków powietrznych zapisywane są w formie zdjęć. Fotografie same w sobie nie są produktem finalnym, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych np. w działaniach poszukiwawczo ratowniczych.

W dzisiejszych czasach bezzałogowy statek powietrzny służy do zbierania danych, które analizowane są przez specjalistyczne programy do analizy zdjęć lotniczych. W zależności od wykorzystania do przetwarzania wykonywane są zdjęcia światła widzianego (z kamery RGB) lub termowizyjne (z kamery termowizyjnej).

Nowoczesne programy do analizy zdjęć lotniczych pozyskanych z drona to niezwykle inteligentne, zaawansowane, a jednocześnie szybki i użyteczne narzędzia wspierane przez sztuczną inteligencję. Dzięki programom takim jak RDT, SARUAV czy Loc8 możliwe jest analizowanie tysięcy zdjęć w czasie zaledwie kilku minut

Bezzałogowe statki powietrzne są z powodzeniem wykorzystywane w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Informacje pozyskane z drona i przeanalizowane przez specjalny program znacząco ułatwiają m. in. poszukiwanie zaginionych.

Programy do analizy zdjęć pozyskanych z drona umożliwiają szybkie i automatyczne znalezienie najgorętszych punktów ze zdjęć, które potencjalnie mogą być osobą zaginioną lub poszukiwaną zwierzyną. Całość odbywa się na komputerze, który nie potrzebuje połączenia z siecią. Operator otrzymuje informacje o współrzędnych, w których znajduje się zlokalizowany przedmiot i może szybko i sprawnie do niego dotrzeć.

W ofercie Dilectro znajduje się następujące programy do analizy zdjęć pozyskanych z drona :

Dilectro jest wyłącznym dystrybutorem marki Unmanned Systems Research w Polsce.

Obejrzyj nasze webinarium o programach RDT i Loc8

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl