Drony transportowe

Drony transportowe to zupełnie nowy segment bezzałogowych statków powietrznych, które budowane są pod kątem przenoszenia ładunków. Konstrukcje tego typu bardzo często nazywane są również dronami dostawczymi lub dronami logistycznymi. Ich zadaniem jest szybkie przenoszenie niewielkich i stosunkowo lekkich ładunków na krótkich odległościach. Z tego powodu nazywane są urządzeniami do dostawy “ostatniej mili”, a więc dostarczenia produktu do klienta końcowego np. z pobliskiego magazynu.

Rozwój technologii pozwala na budowę coraz stabilniejszych i wydajniejszych konstrukcji, które są w stanie przenosić nawet kilkukilogramowe paczki na odległość kilku kilometrów w sposób efektywny, cichy oraz bezpieczny.

 

Drony transportowe można wykorzystać w następujących scenariuszach:

Drony transportowe są wykorzystywane do szybkiej i efektywnej dostawy towarów na terenie miast, terenach wiejskich oraz w trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjne środki transportu mogą napotykać trudności.

Drony mogą być wykorzystywane w operacjach ratunkowych do dostarczania żywności, wody, leków i innych niezbędnych artykułów na obszary dotknięte katastrofą naturalną lub innymi sytuacjami kryzysowymi.

W przypadku awarii sieci komórkowej lub innych środków łączności, drony transportowe mogą dostarczać potrzebne urządzenia do przywrócenia łączności w strategicznych miejscach.

W obszarach o ograniczonym dostępie do opieki zdrowotnej drony mogą być wykorzystywane do szybkiego transportu leków, próbek laboratoryjnych czy nawet małych urządzeń medycznych.

W sferze wojskowej drony transportowe mają szerokie zastosowanie, w tym dostarczanie zaopatrzenia dla oddziałów na polu walki, prowadzenie rozpoznania czy nawet ewakuację rannych.

W ofercie Dilectro znajduje się drony transportowe następujących producentów :

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl