img

Porozmawiaj z expertem:

Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl

Autel Robotics

EVO MAX 4T

Sięgaj nowych granic. Najnowszy dron firmy Autel - EVO MAX 4T pozwoli pilotom na wykonywanie większości misji z zakresu inspekcji oraz akcji SAR z powietrza. Mnogość kamer oraz czujników wraz z inteligentnymi systemami automatycznych lotów sprawia, że EVO Max 4T może stać się rewelacyjnym narzędziem w branży przemysłowej.
Najważniejsze cechy:

 • Kamera 48 MP z 10x Zoomem Optycznym i 160x Zoomem Cyfrowym
 • Kamera termowizyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli
 • Kamera szerokokątna o rozdzielczości 50 MP
 • Dalmierz laserowy o zasięgu 1,2km
 • Stopień ochrony IP43
 • Czas lotu do 42 minut
 • Zasięg do 20km
 • Opcjonalny moduł RTK i Live Deck 2
 • Wielokierunkowe unikanie przeszkód
Negocjuj cenę
Autel Evo Max 4T

Nowe funkcje w Autel Evo Max 4T

Autel EVO Max 4T oferuje użytkownikom potężne technologie i zaawansowany stopień autonomii lotu. Autel EVO Max 4T jest wyposażony w nowy silnik Autosomy Engine, dzięki któremu ocenia skomplikowane warunki otoczenia, tworząc w czasie rzeczywistym trójwymiarowe trajektorie lotu, i w niezrównany sposób unika przeszkód.  Zaawansowane czujniki umożliwiają loty w obszarach poza zasięgiem GPS, zaś niezwykle wydajna kamera termowizyjna daje zupełnie nowe możliwości rozpoznawania i śledzenia celów.  Dzięki składanej, odpornej na warunki atmosferyczne konstrukcji, EVO Max 4T jest równie poręczny w transporcie, co wydajny w powietrzu.

Gimbal z 4 sensorami

W Autel EVO MAX 4T – 4 oznacza cztery czujniki, a „T” oznacza termowizję. Wbudowany radarowy dalmierz laserowy, kamera termowizyjna, kamera szerokokątna, i kamera z teleobiektywem sprawiają, że na pokładzie drona jest wszystko co przydaje się w profesjonalnej pracy z dronami.

Pierwszą kamerą światła dziennego jest sensor o rozdzielczości 48 MP z opcją 10-krotnego przybliżania optycznego i 160 przybliżania cyfrowego. z matrycą 1/2″, która pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 8K. Drugą jest szerokokątna kamera o rozdzielczości 50MP z algorytmem Moonlight 2.0, dzięki czemu operator może zarejestrować wyraźny, szczegółowy obraz w słabym oświetleniu.

Kamera termowizyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli

Oprócz kamery RGB, dron posiada kamerę termowizyjną o rozdzielczości 640 x 512 pikseli i odświeżaniu o częstotliwości 30 Hz. Pilot może skorzystać z możliwości 16-krotnego przybliżenia cyfrowego dla kamery termowizyjnej, która posiada dodatkowo znane funkcje wspomagające pomiary takie jak: pomiar punktowy lub uśredniony.

Dalmierz laserowy

Czwartym czujnikiem umieszczonym w dronie Autel EVO MAX 4T jest dalmierz laserowy. Wystarczy dotknąć cel na ekranie, aby szybko odczytać jego współrzędne i wysokość z odległości nawet 1,2 km.

 

 
Autel Evo Max 4T

Zero martwych stref podczas unikania przeszkód

EVO Max 4T to jedyny dron, który łączy w sobie tradycyjny system zobrazowania stereoskopowego z technologią radaru nadającego fale milimetrowe. Dzięki temu zintegrowany z dronem EVO Max 4T silnik Autel Autosomy Engine może dostrzegać obiekty z dokładnością do 0,5 cala (12,7 mm), eliminując martwe punkty i umożliwiając loty w warunkach słabego oświetlenia lub deszczu.

Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.

Systemy zwalczania zagłuszania i zakłóceń

Autel EVO Max 4T jest wyposażony w zaawansowane moduły sterowania lotem i algorytmy specjalnie zaprojektowane do przeciwdziałania oddziaływaniom elektromagnetycznym, radiowym, a nawet spoofingowi (fałszowaniu) sygnałów GPS. Dzięki temu Autel EVO Max 4T może w niezawodny sposób wykonywać loty w pobliżu linii energetycznych, obiektów infrastruktury krytycznej czy w terenie o skomplikowanym ukształtowaniu.

Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.

Możliwości platformy

Autel EVO Max 4T to zupełnie nowa platforma, odporna na wszelkie warunki pogodowe i tym samym oferująca zupełnie nowe, lepsze możliwości.

Ochrona przed warunkami pogodowymi: IP43
Maksymalny czas lotu: 42 min
Odporność na prędkość wiatru: do 72,5 km/h
Pułap lotu: 7000 m
Zasięg transmisji obrazu: 20 km

A-Mesh 1.0 – pierwsza na rynku dronów technologia sieci mesh

Autel EVO Max 4T wyposażony zostanie* w nowy system A-Mesh, umożliwiający autonomiczną komunikację między dronami, wymianę danych i współpracę.

Silna ochrona przed zakłóceniami: EVO Max 4T może bezproblemowo wymieniać dane z dronami w pobliżu, w przeciwieństwie do tradycyjnej łączności o strukturze łańcuchowej. Jeśli jeden z dronów ulegnie awarii lub nieoczekiwanie przerwie komunikację, cały system reorganizuje się automatycznie, aby nadal przekazywać krytyczne informacje.

*Funkcjonalność dostępna wkrótce.

Zastosowania poza zasięgiem widzenia:
Dzięki sieci A-Mesh wiele dronów znajdujących się w pobliżu może pełnić rolę przekaźników danych, co znacznie podnosi skuteczność operacji BVLOS.


Większy zasięg:
Istnieje możliwość rozmieszczenia węzłów łączności statycznie, na wzniesieniach terenu lub masztach, dzięki czemu mogą w pełni pokryć wybrany obszar. Można również za pomocą roju dronów zrealizować mobilne punkty łączności, aby rozszerzyć zasięg całej grupy maszyn.


Kontrola nad całą flotą:
Wiele dronów może być sterowanych samodzielnie przez 1 operatora lub przez grupę operatorów jednocześnie, niezależnie od zasięgu sieci LTE.

EVO Max 4T_Law Enforcement_Lifestyle_10

SkyLink 3.0

System SkyLink 3.0 drona Autel EVO Max 4T ma 6 anten, 4 pasma częstotliwości, szyfrowanie AES-256 i opcjonalną integrację transmisji 4G LTE, dzięki czemu użytkownicy tego modelu mogą liczyć na najbardziej zaawansowane możliwości lotu w dotychczasowej generacji dronów EVO.

Bardzo długi zasięg nadawania: EVO Max ma 6 anten, które umożliwiają lot na odległość nawet 20 km od naziemnego stanowiska sterowania.
Najlepsza ochrona przed zakłóceniami: SkyLink 3.0 pracuje w czterech pasmach częstotliwości – 2,4 GHz / 5,2 GHz / 5,8 GHz / 900 MHz i płynnie przełącza się pomiędzy kanałami wejściowymi.
Wysoka rozdzielczość i niskie opóźnienie: SkyLink 3.0 utrzymuje obraz na poziomie 1080 p / 60 kl./s z opóźnieniem poniżej 150 ms przy stałej szybkości transmisji rzędu 64 Mbps.
Szyfrowanie danych: Przesył danych pełnym łączem i zapis w pamięci chroniony szyfrowaniem AES-256.
Możliwość integracji 4G: Ta seria modelu EVO może być wyposażona w opcjonalny, wbudowany moduł 4G LTE do łączności na duże odległości.

Inteligentne funkcje

Planowanie z użyciem map 3D: Zaplanuj, opracuj i wykonaj plan misji z 3-wymiarowymi punktami orientacyjnymi na mapie 3D.
Odtwarzanie misji: Po włączeniu tej funkcji możesz wykonać lot ręcznie lub półautonomicznie albo połączyć wiele misji w jedną. EVO Max 4T automatycznie zarejestruje kąty kamery i odtworzy misję, którą właśnie wykonano.
Szybka misja: Podczas wykonywania misji można tworzyć tymczasowe „szybkie misje”, po czym zestawiać wiele takich misji cząstkowych w całość, co podnosi elastyczność operacyjną.

 

Wiele rodzajów misji

Aplikacja Enterprise umożliwia planowanie różnorodnych misji autonomicznych i półautonomicznych w ramach zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego, kontroli infrastruktury czy geodezji
Misje z punktami orientacyjnymi: Użytkownicy mogą dodawać punkty orientacyjne i w ten sposób elastycznie tworzyć niesystematyczne trajektorie lotu.
Misja lotu po prostokącie: Za jednym kliknięciem można automatyczne wygenerować prostokątny obszar lotu.
Misja po wielokącie: Możliwość automatycznego generowania wielokątnych obszarów lotu za jednym kliknięciem.
Fotografia skośna: Automatyczne planowanie 5 grup tras (1 ortogonalna + 4 skośne) wedle obszaru lotu zadanego przez użytkownika.
Misja po spirali: Ułatwia zadania poszukiwawczo-ratownicze w zadanym obszarze dzięki trajektorii lotu po spirali.
Misja w korytarzu: Możliwość intuicyjnego i skutecznego planowania misji w korytarzach lotu wzdłuż dróg, rzek, rurociągów, linii energetycznych i innych wąskich obszarów o dużej długości.
Terrain Follow: dostosowanie do terenu: Dron utrzymuje względnie stałą wysokość nad podłożem, które jest nierówne lub pochyłe.
Automatyczne generowanie misji i rejestracja danych: Automatyczne tworzenie trajektorii poprzez dodawanie punktów granicznych regionów za pomocą kropek lub importując pliki KML.
Skanowanie w pionie: Pomiary pionowe fasad budynków, ścian odkrywek czy też masztów i anten.

Niektóre z misji będą dostępne w późniejszym czasie wraz z aktualizacją oprogramowania drona.

Autel SDK

Platforma programistyczna Autel SDK to rozwiązanie otwarte, które pozwala programistom i kontrahentom ograniczyć koszty produkcji oprogramowania i sprzętu oraz wspólnie stworzyć nowy ekosystem branżowy.

Mobile SDK: Open UX SDK (na iOS i Android) umożliwia wywoływanie gotowego, interaktywnego interfejsu użytkownika.
Payload SDK: Zunifikowane standardy interfejsów pozwalają korzystać z mocowań wyposażenia pokładowego od innych producentów, np. do mikrofonów czy detektorów gazu.
Cloud SDK: Umożliwia zdalne nadawanie na żywo oraz sterowanie dornami i gniazdami Nest za pośrednictwem platform lub stron internetowych innych producentów.

Kontroler z wbudowanym ekranem Autel V3

Wyświetlacz czytelny w świetle dziennym: 7,9 cala, jasność maksymalna 2000 nitów, rozdzielczość 2048 × 1536.
SuperDownload: Możliwość pobierania nagrania filmowego z drona na urządzenie mobilne z maksymalną prędkością 20 MB/s.
Funkcjonalny interfejs: Porty HDMI umożliwiają podłączenie do wyświetlaczy lub monitorów innych producentów. Interfejs USB umożliwia doposażenie w moduł 4G.
Bardzo długi czas pracy akumulatora: Maks. 4,5 h ciągłej pracy. Ładowanie wyczerpanego akumulatora w 2 h.
Pamięć lokalna: Wbudowana pamięć masowa 128 GB umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm i zapis multimediów.

Dodatkowe akcesoria

Live Deck 2
Możesz przesyłać obraz i dane z lotu na żywo innym uczestnikom operacji, aby zwiększyć świadomość sytuacji i ułatwić podejmowanie krytycznych decyzji, nawet poza zasięgiem sieci LTE. Dron EVO Max 4T współpracuje z platformą Live Deck 2,0, wyposażoną w różne standardy wyjść transmisji strumieniowej do monitorów, a także do wielu smartfonów podłączonych do Wi-Fi.

Moduł RTK
Daje dostęp do danych pozycyjnych z dokładnością na poziomie centymetrów, umożliwiając odwzorowanie położenia – system ten ogranicza oddziaływanie zakłóceń elektromagnetycznych, co ułatwia loty w pobliżu elementów infrastruktury krytycznej.

img

Zestaw Autel Evo MAX 4T

W zestawie

1x Dron Autel EVO MAX 4T
1x Akumulator Autel EVO MAX 4T
1x Aparatura sterująca Smart Controller V3 z osłoną drążków
1x Ładowarka sieciowa z kablem
1x Osłona gimbala
1x Para zapasowych śmigieł
1x Karta pamięci 64GB
1x Walizka transportowa
1x Śrubokręt
1x Smycz do kontrolera
1x Ładowarka kontrolera z kablem do ładowania oraz transmisji
1xInstrukcja i lista produktów
1xWalizka

Dodatkowe akcesoria sprzedawane są oddzielnie

DILECTRO ACADEMY

Certyfikat kompetencji dla pilotów Autel EVO Max 4T

Kompleksowe szkolenie zgodne z programem Urzędu Lotnictwa Cywilnego i EASA, uprawniające do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Pilota bezzałogowych systemów powietrznych do maksymalnej masy startowej 4 kg.

Kategoria 'SZCZEGÓLNA'
NSTS-01 | NSTS-05

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl