Porozmawiaj z expertem:
Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl
EVO MAX 4T
Sięgaj nowych granic. Najnowszy dron firmy Autel - EVO MAX 4T pozwoli pilotom na wykonywanie większości misji z zakresu inspekcji oraz akcji SAR z powietrza. Mnogość kamer oraz czujników wraz z inteligentnymi systemami automatycznych lotów sprawia, że EVO Max 4T może stać się rewelacyjnym narzędziem w branży przemysłowej.
Najważniejsze cechy:
- Kamera 48 MP z 10x Zoomem Optycznym i 160x Zoomem Cyfrowym
- Kamera termowizyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli
- Kamera szerokokątna o rozdzielczości 50 MP
- Dalmierz laserowy o zasięgu 1,2km
- Stopień ochrony IP43
- Czas lotu do 42 minut
- Zasięg do 20km
- Wielokierunkowe unikanie przeszkód
- Kompatybilny z oprogramowaniem USR RDT G2
- Zgodność z klasą C2
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Nowe funkcje w Autel Evo Max 4T
Autel EVO Max 4T oferuje użytkownikom potężne technologie i zaawansowany stopień autonomii lotu. Autel EVO Max 4T jest wyposażony w nowy silnik Autosomy Engine, dzięki któremu ocenia skomplikowane warunki otoczenia, tworząc w czasie rzeczywistym trójwymiarowe trajektorie lotu, i w niezrównany sposób unika przeszkód. Zaawansowane czujniki umożliwiają loty w obszarach poza zasięgiem GPS, zaś niezwykle wydajna kamera termowizyjna daje zupełnie nowe możliwości rozpoznawania i śledzenia celów. Dzięki składanej, odpornej na warunki atmosferyczne konstrukcji, EVO Max 4T jest równie poręczny w transporcie, co wydajny w powietrzu.
Gimbal z 4 sensorami
W Autel EVO MAX 4T – 4 oznacza cztery czujniki, a „T” oznacza termowizję. Wbudowany radarowy dalmierz laserowy, kamera termowizyjna, kamera szerokokątna, i kamera z teleobiektywem sprawiają, że na pokładzie drona jest wszystko co przydaje się w profesjonalnej pracy z dronami.
Pierwszą kamerą światła dziennego jest sensor o rozdzielczości 48 MP z opcją 10-krotnego przybliżania optycznego i 160 przybliżania cyfrowego. z matrycą 1/2″, która pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 8K. Drugą jest szerokokątna kamera o rozdzielczości 50MP z algorytmem Moonlight 2.0, dzięki czemu operator może zarejestrować wyraźny, szczegółowy obraz w słabym oświetleniu.
Kamera termowizyjna o rozdzielczości 640 x 512 pikseli
Oprócz kamery RGB, dron posiada kamerę termowizyjną o rozdzielczości 640 x 512 pikseli i odświeżaniu o częstotliwości 30 Hz. Pilot może skorzystać z możliwości 16-krotnego przybliżenia cyfrowego dla kamery termowizyjnej, która posiada dodatkowo znane funkcje wspomagające pomiary takie jak: pomiar punktowy lub uśredniony.
Nowość na rok 2024 – Kamera termowizyjna wbudowana w drona Autel Robotics Evo Max 4T jest w pełni kompatybilna z programem do analizy zdjęć termowizyjnych w celu poszukiwania osób zaginionych – USR RDT G2.
Dalmierz laserowy
Czwartym czujnikiem umieszczonym w dronie Autel EVO MAX 4T jest dalmierz laserowy. Wystarczy dotknąć cel na ekranie, aby szybko odczytać jego współrzędne i wysokość z odległości nawet 1,2 km.
Zero martwych stref podczas unikania przeszkód
EVO Max 4T to jedyny dron, który łączy w sobie tradycyjny system zobrazowania stereoskopowego z technologią radaru nadającego fale milimetrowe. Dzięki temu zintegrowany z dronem EVO Max 4T silnik Autel Autosomy Engine może dostrzegać obiekty z dokładnością do 0,5 cala (12,7 mm), eliminując martwe punkty i umożliwiając loty w warunkach słabego oświetlenia lub deszczu.
Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.
Systemy zwalczania zagłuszania i zakłóceń
Autel EVO Max 4T jest wyposażony w zaawansowane moduły sterowania lotem i algorytmy specjalnie zaprojektowane do przeciwdziałania oddziaływaniom elektromagnetycznym, radiowym, a nawet spoofingowi (fałszowaniu) sygnałów GPS. Dzięki temu Autel EVO Max 4T może w niezawodny sposób wykonywać loty w pobliżu linii energetycznych, obiektów infrastruktury krytycznej czy w terenie o skomplikowanym ukształtowaniu.
Wydajność systemu unikania przeszkód zależy od prędkości ruchu drona, oświetlenia oraz warunków lotu i nie może zastępować odpowiedzialnych decyzji operatora drona.
Możliwości platformy
Autel EVO Max 4T to zupełnie nowa platforma, odporna na wszelkie warunki pogodowe i tym samym oferująca zupełnie nowe, lepsze możliwości.
Ochrona przed warunkami pogodowymi: IP43
Maksymalny czas lotu: 42 min
Odporność na prędkość wiatru: do 72,5 km/h
Pułap lotu: 7000 m
Zasięg transmisji obrazu: 20 km
A-Mesh 1.0 – pierwsza na rynku dronów technologia sieci mesh
Autel EVO Max 4T wyposażony zostanie* w nowy system A-Mesh, umożliwiający autonomiczną komunikację między dronami, wymianę danych i współpracę.
Silna ochrona przed zakłóceniami: EVO Max 4T może bezproblemowo wymieniać dane z dronami w pobliżu, w przeciwieństwie do tradycyjnej łączności o strukturze łańcuchowej. Jeśli jeden z dronów ulegnie awarii lub nieoczekiwanie przerwie komunikację, cały system reorganizuje się automatycznie, aby nadal przekazywać krytyczne informacje.
*Funkcjonalność dostępna wkrótce.
Zastosowania poza zasięgiem widzenia:
Dzięki sieci A-Mesh wiele dronów znajdujących się w pobliżu może pełnić rolę przekaźników danych, co znacznie podnosi skuteczność operacji BVLOS.
Większy zasięg:
Istnieje możliwość rozmieszczenia węzłów łączności statycznie, na wzniesieniach terenu lub masztach, dzięki czemu mogą w pełni pokryć wybrany obszar. Można również za pomocą roju dronów zrealizować mobilne punkty łączności, aby rozszerzyć zasięg całej grupy maszyn.
Kontrola nad całą flotą:
Wiele dronów może być sterowanych samodzielnie przez 1 operatora lub przez grupę operatorów jednocześnie, niezależnie od zasięgu sieci LTE.
SkyLink 3.0
System SkyLink 3.0 drona Autel EVO Max 4T ma 6 anten, 4 pasma częstotliwości, szyfrowanie AES-256 i opcjonalną integrację transmisji 4G LTE, dzięki czemu użytkownicy tego modelu mogą liczyć na najbardziej zaawansowane możliwości lotu w dotychczasowej generacji dronów EVO.
Bardzo długi zasięg nadawania: EVO Max ma 6 anten, które umożliwiają lot na odległość nawet 20 km od naziemnego stanowiska sterowania.
Najlepsza ochrona przed zakłóceniami: SkyLink 3.0 pracuje w czterech pasmach częstotliwości – 2,4 GHz / 5,2 GHz / 5,8 GHz / 900 MHz i płynnie przełącza się pomiędzy kanałami wejściowymi.
Wysoka rozdzielczość i niskie opóźnienie: SkyLink 3.0 utrzymuje obraz na poziomie 1080 p / 60 kl./s z opóźnieniem poniżej 150 ms przy stałej szybkości transmisji rzędu 64 Mbps.
Szyfrowanie danych: Przesył danych pełnym łączem i zapis w pamięci chroniony szyfrowaniem AES-256.
Możliwość integracji 4G: Ta seria modelu EVO może być wyposażona w opcjonalny, wbudowany moduł 4G LTE do łączności na duże odległości.
Inteligentne funkcje
Planowanie z użyciem map 3D: Zaplanuj, opracuj i wykonaj plan misji z 3-wymiarowymi punktami orientacyjnymi na mapie 3D.
Odtwarzanie misji: Po włączeniu tej funkcji możesz wykonać lot ręcznie lub półautonomicznie albo połączyć wiele misji w jedną. EVO Max 4T automatycznie zarejestruje kąty kamery i odtworzy misję, którą właśnie wykonano.
Szybka misja: Podczas wykonywania misji można tworzyć tymczasowe „szybkie misje”, po czym zestawiać wiele takich misji cząstkowych w całość, co podnosi elastyczność operacyjną.
Wiele rodzajów misji
Aplikacja Enterprise umożliwia planowanie różnorodnych misji autonomicznych i półautonomicznych w ramach zadań z zakresu bezpieczeństwa publicznego, kontroli infrastruktury czy geodezji
Misje z punktami orientacyjnymi: Użytkownicy mogą dodawać punkty orientacyjne i w ten sposób elastycznie tworzyć niesystematyczne trajektorie lotu.
Misja lotu po prostokącie: Za jednym kliknięciem można automatyczne wygenerować prostokątny obszar lotu.
Misja po wielokącie: Możliwość automatycznego generowania wielokątnych obszarów lotu za jednym kliknięciem.
Fotografia skośna: Automatyczne planowanie 5 grup tras (1 ortogonalna + 4 skośne) wedle obszaru lotu zadanego przez użytkownika.
Misja po spirali: Ułatwia zadania poszukiwawczo-ratownicze w zadanym obszarze dzięki trajektorii lotu po spirali.
Misja w korytarzu: Możliwość intuicyjnego i skutecznego planowania misji w korytarzach lotu wzdłuż dróg, rzek, rurociągów, linii energetycznych i innych wąskich obszarów o dużej długości.
Terrain Follow: dostosowanie do terenu: Dron utrzymuje względnie stałą wysokość nad podłożem, które jest nierówne lub pochyłe.
Automatyczne generowanie misji i rejestracja danych: Automatyczne tworzenie trajektorii poprzez dodawanie punktów granicznych regionów za pomocą kropek lub importując pliki KML.
Skanowanie w pionie: Pomiary pionowe fasad budynków, ścian odkrywek czy też masztów i anten.
Niektóre z misji będą dostępne w późniejszym czasie wraz z aktualizacją oprogramowania drona.
Autel SDK
Platforma programistyczna Autel SDK to rozwiązanie otwarte, które pozwala programistom i kontrahentom ograniczyć koszty produkcji oprogramowania i sprzętu oraz wspólnie stworzyć nowy ekosystem branżowy.
Mobile SDK: Open UX SDK (na iOS i Android) umożliwia wywoływanie gotowego, interaktywnego interfejsu użytkownika.
Payload SDK: Zunifikowane standardy interfejsów pozwalają korzystać z mocowań wyposażenia pokładowego od innych producentów, np. do mikrofonów czy detektorów gazu.
Cloud SDK: Umożliwia zdalne nadawanie na żywo oraz sterowanie dornami i gniazdami Nest za pośrednictwem platform lub stron internetowych innych producentów.
Kontroler z wbudowanym ekranem Autel V3
Wyświetlacz czytelny w świetle dziennym: 7,9 cala, jasność maksymalna 2000 nitów, rozdzielczość 2048 × 1536.
SuperDownload: Możliwość pobierania nagrania filmowego z drona na urządzenie mobilne z maksymalną prędkością 20 MB/s.
Funkcjonalny interfejs: Porty HDMI umożliwiają podłączenie do wyświetlaczy lub monitorów innych producentów. Interfejs USB umożliwia doposażenie w moduł 4G.
Bardzo długi czas pracy akumulatora: Maks. 4,5 h ciągłej pracy. Ładowanie wyczerpanego akumulatora w 2 h.
Pamięć lokalna: Wbudowana pamięć masowa 128 GB umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm i zapis multimediów.
Ekosystem oficjalnych akcesoriów dla Autel Robotics Evo Max 4T
Bezzałogowe statki powietrzne z rodziny Autel Robotics Evo Max to niezwykle uniwersalne konstrukcje, które na dodatek posiadają dedykowane złącze pozwalające na podłączanie dodatkowych akcesoriów i modułów payload rozszerzających funkcjonalność dronów.
Autel Robotics stale pracuje na nowymi akcesoriami, które odpowiadają na potrzeby użytkowników bezzałogowych statków powietrznych z rodziny Evo Max na całym świecie.
Za pomocą dedykowanych akcesoriów od Autel Robotics można doposażyć drony z serii Evo Max w dedykowany głośnik z oświetleniem, moduł zrzutu, moduł RTK czy ładowarkę pozwalającą ładować kilka akumulatorów w tym samym czasie. Całość uzupełnia dedykowany plecak zaprojektowany specjalnie w celu bezpiecznego i wygodnego przenoszenia dronów z serii Evo Max wraz z aparaturą i akcesoriami niezbędnymi do wykonywania operacji lotniczych.
Zestaw Combo – Głośnik + Oświetlenie
Zestaw Combo to akcesorium zaprojektowane specjalnie na potrzeby wykorzystania dronów Autel Robotics Evo Max w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. W skład zestawi wchodzi dedykowany głośnik oraz oświetlenie zewnętrzne. Mowa o dwóch oddzielnych modułach, które można ze sobą połączyć, aby korzystać z nich w tym samym czasie.
Dzięki zestawowi Combo drony z serii Evo Max jeszcze lepiej nadają się do akcji poszukiwawczo ratowniczych.
Moduł o wymiarach 145 x 116 x 83 mm mocowany jest z wykorzystaniem dedykowanego złącza na górze obudowy drona.
Maksymalna moc dwóch punktów świetlnych z zestawu Combo wynosi aż 30 W. Maksymalna odległość świecenia wynosi aż 150 metrów. Tym samym dzięki dodatkowemu akcesorium można oświetlić przestrzeń o powierzchni nawet 1000 m2.
Wbudowany głośnik o mocy 10 W generuje dźwięk o głośności aż 114 dB (pomiar 1 metr od bezzałogowego statku powietrznego). Tak donośny głośnik pozwala na przekazywanie komunikatów na odległość powyżej 300 metrów.
Moduł zrzutu
Drony z serii Evo Max od Autel Robotics można doposażyć również w dedykowany moduł zrzutu. Rozwiązanie to montowane jest na dolnej części obudowy drona z zachowaniem bezpośredniego dostępu do wszystkich czujników oraz wymiennego akumulatora. Moduł zrzutu pozwala na przymocowanie towarów i ładunków o masie własnej nawet do 850 gramów z wykorzystaniem czterech dedykowanych uchwytów.
Co istotne sterowanie każdym z uchwytów jest oddzielne, co umożliwia przenoszenie czterech niezależnych ładunków i zrzut ich w różnorodnych miejscach.
Sterowanie modułem zrzutu odbywa się za pośrednictwem dedykowanej opcji umieszczone w oprogramowaniu aparatury dołączone do dronów Autel Robotics z serii Evo Max*.
*Konieczna może być aktualizacja oprogramowania układowego kontrolera oraz bezzałogowego statku powietrznego.
Ładowarka wieloakumulatorowa
Wykonywanie operacji lotniczych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych bardzo często ograniczone jest czasem lotu na pojedynczym ogniwie. Drony z serii Autel Robotics Evo Max posiadają funkcję wymiany baterii w trybie hot-swap – bez utraty informacji o danej operacji lotniczej. Dzięki najnowszemu akcesorium – ładowarce wieloakumulatorowej- można wygodnie ładować aż trzy akumulatory w tym samym czasie, co pozwala na wygodne wykonywanie ciągłych misji z wykorzystaniem dronów Autel Robotics Evo Max.
Ładowarka wieloakumulatorowa do serii Evo Max posiada moc maksymalną 200 W. Jest to kompaktowe urządzenie o wymiarach 151 x 75 mm x 60 mm i wadze zaledwie 560 g.
Czas ładowania dwóch oraz trzech baterii jednocześnie wynosi maksymalnie 110 minut. Przy ładowaniu jednej baterii można skorzystać z funkcji szybkiego ładowania, która skraca czas ładowania do 60 minut.
Moduł RTK
W skład ekosystemu akcesoriów do dronów z rodziny Evo Max wchodzi również dedykowany moduł RTK.
RTK – Real-Time Kinematic jest nowoczesną technologią pozwalającą na wykonywanie niezwykle dokładnych pomiarów przestrzeni z dokładnością do zaledwie 1cm. Dzięki temu drony wyposażone w moduł RTK można wykorzystać między innymi do mapowania terenów lub dotarcia do dokładnego punktu na mapie.
Dedykowany plecak transportowy
Bezzałogowe statki powietrzne bardzo często wykorzystywane są w misjach wykonywanych w różnym terenie. Najczęściej drony muszą zostać odpowiednio przetransportowane do miejsca wykonywania operacji lotniczej.
Dla serii Evo Max producent przygotował dedykowany plecak transportowy wykonany z wytrzymałych materiałów. Całość utrzymano w stylu moro, wyposażono w miękkie ramiona ze spięciem na wysokości klatki piersiowej oraz pasa, które zwiększają komfort noszenia. Całość uzupełnia oddychający materiał na plecach.
O bezpieczeństwo drona oraz akcesoriów dba specjalny stelaż z wypełnieniem. W plecaku zmieści się dron z serii Evo Max, trzy zestawy akumulatorów, aparatura oraz dodatkowe akcesoria.
W zestawie
1x Dron Autel EVO MAX 4T
1x Akumulator Autel EVO MAX 4T
1x Aparatura sterująca Smart Controller V3 z osłoną drążków
1x Ładowarka sieciowa z kablem
1x Osłona gimbala
1x Para zapasowych śmigieł
1x Karta pamięci 64GB
1x Walizka transportowa
1x Śrubokręt
1x Smycz do kontrolera
1x Ładowarka kontrolera z kablem do ładowania oraz transmisji
1xInstrukcja i lista produktów
1xWalizka
- Ageagle
- 1 października 2024
- 0 Komentarzy
Rodzaje dronów – konstrukcje, zastosowanie, zasięg
Na rynku znajdziemy wiele dronów. Dowiedz się jak są dzielone ze względu na konstrukcje, zastosowanie, zasięg oraz cechy charakterystyczne.
- Ageagle
- 3 lipca 2024
- 0 Komentarzy
Zapraszamy na nasze stoisko na targach MSPO
Serdecznie zapraszamy do udziału w targach MSPO, na które po raz kolejny przygotowujemy stoisko wypełnione nowościami oraz flagowymi rozwiązaniami z […]
- Autel
- 13 maja 2024
- 0 Komentarzy
Fotorelacja z III ćwiczeń terenowych „Półwysep 2024” organizowanych we współudziale Dilectro Enterprise
W dniach 9-12 maja odbywały się jedne z największych ćwiczeń poszukiwawczo-ratowniczych w Polsce. Mieliśmy okazję współuczestniczyć w III manewrach poszukiwawczo-ratowniczych […]
Certyfikat kompetencji dla pilotów Autel EVO Max 4T
Kompleksowe szkolenie zgodne z programem Urzędu Lotnictwa Cywilnego i EASA, uprawniające do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Pilota bezzałogowych systemów powietrznych do maksymalnej masy startowej 4 kg.