img

Umów się na bezpłatną prezentację

+48 881 726 639 | agro@dilectro.pl

DJI AGRICULTURE

Phantom 4 Multispectral

2023: Dron Phantom 4M został zastąpiony nowszym modelem: Mavic 3 Multispectral.

Dron Phantom 4 Multispectral przeznaczony jest do pozyskiwania zdjęć multispektralnych, które następnie przetwarzane są do postaci map wykorzystywanych w rolnictwie precyzyjnych. Dron P4M pozwala na kontrolowanie stanu upraw co przekłada się na lepsze zarządzanie uprawami.
 • Czas lotu do 27 minut
 • Pokrycie ok. 0.47 km2 terenu na jednym przelocie na pułapie 180 m (GSD - ok. 9.52 cm/piksel)
 • 6 czujników w jednej kamerze
 • Wbudowany czujnik światła
 • Moduł RTK
Zobacz następce: DJI Mavic 3 Multispectral
Dron do rolnictwa

Szybka i wydajna inspekcja plonów

Uzyskaj natychmiastowy wgląd w zdrowie roślin

Phantom 4 Multispectral konsoliduje proces rejestrowania danych, które dają wgląd w zdrowie roślin i zarządzanie stanem wegetacji. DJI stworzyło tę platformę z tymi samymi, doskonałymi standardami wydajności, z których jest znane, zapewniając maksymalny czas lotu 27 minut i zasięg transmisji do 5 km[1], dzięki systemowi OcuSync.

Druga kamera RGB (światła dziennego) wyposażona jest w matrycę CMOS 1/2” i możliwe jest aż 32-krotne cyfrowe przybliżanie obrazu. Takie parametry pozwalają na nagrywanie doskonałej jakości filmów i zdjęć z bezpiecznej odległości bez ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Zajrzyj pod powierzchnię

Dzięki wbudowanemu systemowi obrazowania, który zbiera kompleksowe zestawy danych od razu po wyjęciu P4M z pudełka, wykonywanie zdjęć rolniczych jest teraz jeszcze prostsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwia on dostęp do informacji zebranych przez 1 kamerę RGB i multispektralny zestaw pięciu kamer, obejmujących obraz w podczerwieni, czerwonej krawędzi, spektrum zielonym, niebieskim i czerwonym, w rozdzielczości 2 MP z globalną migawką, na stabilizowanym, 3-osiowym gimbalu.

Wykorzystując kamerę termowizyjną możliwy jest pomiar punktowy oraz w wybranym przez nas obszarze.

Zintegrowany spektralny czujnik światła słonecznego

Zintegrowany spektralny czujnik światła słonecznego, wychwytuje promienie słoneczne, co maksymalizuje dokładność gromadzenia danych w różnych porach dnia. W połączeniu z danymi po przetworzeniu, informacje te pomogą uzyskać jeszcze dokładniejsze wyniki NDVI.

Precyzyjny system obrazu

Zwykłe zdjęcia z drona nie wystarczają profesjonalistom, którzy chcą wiedzieć więcej. Przełączaj się między znormalizowanym różnicowym wskaźnikiem wegetacji (NDVI), a bieżącą transmisją RGB, aby natychmiast wiedzieć, gdzie wymagane jest działanie. Dzięki temu, możesz szybko podejmować decyzje dotyczące leczenia roślin.

Synchronizacja danych

Za pomocą systemu TimeSync, możesz uzyskać dokładne dane o położeniu w czasie rzeczywistym, zapewniając dokładność pomiarów co do centymetra. System TimeSync, nieustannie wyrównuje kontroler lotu, kamery RGB i NB oraz moduł RTK, ustalając dane pozycjonowania na środku matrycy CMOS i zapewniając, że każde zdjęcie posiada najdokładniejsze metadane. Wszystkie kamery przechodzą rygorystyczny proces kalibracji, w którym mierzone są zniekształcenia radialne i styczne soczewki. Zgromadzone parametry zniekształceń są zapisywane w metadanych każdego obrazu, dzięki czemu oprogramowanie do przetwarzania końcowego, dostosowuje się indywidualnie dla każdego użytkownika.

Stacja mobilna D-RTK 2 i kompatybilność z NTRIP

Zwiększ dokładność pozycjonowania RTK bez konieczności połączenia z Internetem, poprzez podłączenie P4 Multispectral do stacji mobilnej D-RTK 2 High Precision GNSS lub połączenie z siecią NTRIP (sieciowy przesył RTCM za pośrednictwem protokołu internetowego). Oprócz tego dane mogą być wykorzystane do Post-Processingu Kinematycznego (PPK).

OcuSync 2.0

Transmisja obrazu OcuSync 2.0 pozwala na dalekie loty bez utraty połączenia kontrolera z dronem. Zasięg według producenta wynosi do 5km na terenie bez zakłóceń. Oprócz wzmocnionego sygnału dron sam przełącza się pomiędzy 2.4GHz i 5.8GHz i wybiera ten kanał, na którym występują najmniejsze zakłócenia. Drony wyposażone w OcuSync 2.0 charakteryzują się bardzo wysoką stabilnością połączenia dron – kontroler.

 

Inteligentne rolnictwo XXI wieku

Wykorzystanie drona Phantom 4 Multispectral jest pierwszym krokiem do pełnego wykorzystania bezzałgowoców w rolnictwie. Drona można zaprogramować do automatycznego wykonania nalotu. Zarządzanie lotem odbywa się za pomocą aplikacji GS PRO – wiodącej aplikacji DJI na iOS do planowania lotów.

 Zebrane dane wielospektralne muszą zostać przetworzone na mapy w oprogramowaniu DJI Terra lub podobnym. Na tej podstawie można uzyskać informację z całego badanego obszaru stosując mierniki i parametry dla danych roślin. 

DILECTRO ACADEMY

Certyfikat kompetencji dla pilotów Phantom 4 Multispectral

Kompleksowe szkolenie zgodne z programem Urzędu Lotnictwa Cywilnego i EASA, uprawniające do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Pilota bezzałogowych systemów powietrznych do maksymalnej masy startowej 4 kg. Zapytaj o szkolenie z wykorzystania dronów w rolnictwie.

Kategoria 'SZCZEGÓLNA'
NSTS-01 | NSTS-05

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl