img

Umów się na bezpłatną prezentację

Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl

DJI ENTERPRISE

Phantom 4 RTK

Najlepszy dron do geodezji Phantom 4 RTK pozwala na tworzenie map i wykonywanie pomiarów z niespotykaną wcześniej precyzją oraz bardzo krótkim czasie. Najbardziej kompaktowe i dokładne rozwiązanie do fotogrametrii niskiego pułapu. Najczęściej wybierany dron w firmach geodezyjnych i budowlanych w 2020 roku.

 • Centymetrowa precyzja dzięki RTK
 • GSD 2,7cm przy nalocie na 100m
 • Czas lotu: do 30 minut
 • Dedykowany kontroler z wbudowanym 5’5 calowym ekranem
 • Mechaniczna migawka
Negocjuj cenę
Dron do geodezji

Szybka i wydajna praca w terenie

Mapowanie następnej generacji

DJI ponownie przemyślał swoją technologię dronów od podstaw, rewolucjonizując swoje systemy, aby osiągnąć nowy standard dokładności dronów – oferując Phantom 4 RTK zapewnia klientom dokładne dane z dokładnością co do centymetra, jednocześnie wymagając mniejszej liczby punktów kontroli naziemnej.

Druga kamera RGB (światła dziennego) wyposażona jest w matrycę CMOS 1/2” i możliwe jest aż 32-krotne cyfrowe przybliżanie obrazu. Takie parametry pozwalają na nagrywanie doskonałej jakości filmów i zdjęć z bezpiecznej odległości bez ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Nowy moduł RTK w dronie Phantom 4 RTK

Nowy moduł RTK jest zintegrowany bezpośrednio z dronem Phantom 4 RTK, zapewniając dane pozycjonowania na poziomie centymetrów w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia dokładności bezwzględnej metadanych obrazu. Usytuowanie tuż pod odbiornikiem RTK to nadmiarowy moduł GNSS, zainstalowany w celu utrzymania stabilności lotu w regionach o niskim poziomie sygnału, takich jak gęsto zaludnione miasta czy zalesione tereny. Łącząc oba moduły, Phantom 4 RTK jest w stanie zoptymalizować bezpieczeństwo lotu, zapewniając jednocześnie przechwytywanie najbardziej precyzyjnych danych w złożonych badaniach, mapowaniu i inspekcjach. Do korzystanie z RTK wymagana jest mobilna stacja D-RTK 2 lub dostęp do sieci NTRIP np. SmartNet. Inną opcją jest przechowywanie danych do wykorzystania w przypadku post-przetworzonej kinematyki (PPK).

Wykorzystując kamerę termowizyjną możliwy jest pomiar punktowy oraz w wybranym przez nas obszarze.

Precyzyjny system obrazu

Uchwyć najlepsze dane obrazu za pomocą 1-calowego, 20-megapikselowego czujnika CMOS. Mechaniczna migawka sprawia, że ​​misje mapowania lub regularne przechwytywanie danych stają się płynne, ponieważ Phantom 4 RTK może poruszać się podczas robienia zdjęć bez ryzyka rozmycia migawki. Ze względu na wysoką rozdzielczość, Phantom 4 RTK może osiągnąć piksel (GSD) 2,74 cm na wysokości 100 metrów. Aby zapewnić, że każdy model Phantom 4 RTK zapewnia niezrównaną dokładność, każdy obiektyw kamery przechodzi rygorystyczny proces kalibracji, w którym mierzone są zniekształcenia promieniowe i styczne. Zebrane parametry zniekształceń są zapisywane w metadanych każdego obrazu, dzięki czemu oprogramowanie do przetwarzania końcowego dostosowuje się indywidualnie dla każdego użytkownika.

Technologia TimeSync

Funkcja TimeSync w dronie Phantom 4 RTK oferuje programistom możliwość dokładnej synchronizacji zewnętrznego wykrywania i obliczeń z danymi GPS / RTK, zegarem kontrolera lotu i czasem ekspozycji kamer. System zapisuje w metadanych zdjęć dokładne informacje, które pozwalają na optymalizację wyników fotogrametrycznych.

Planowanie trasy lotu w domu i terenie

Pliki KML/KMZ mogą być zaimportowane do aplikacji DJI GS RTK poprzez kartę microSD, tak aby dron poleciał po wcześniej zaplanowanej trasie. Możliwe jest również szybkie zaplanowanie trasy lotu będąc w terenie dzięki dedykowanej do sterowania aplikacji wbudowanej w kontroler.

OcuSync 2.0

Transmisja obrazu OcuSync 2.0 pozwala na dalekie loty bez utraty połączenia kontrolera z dronem. Zasięg według producenta wynosi do 5km na terenie bez zakłóceń. Oprócz wzmocnionego sygnału dron sam przełącza się pomiędzy 2.4GHz i 5.8GHz i wybiera ten kanał, na którym występują najmniejsze zakłócenia. Drony wyposażone w OcuSync 2.0 charakteryzują się bardzo wysoką stabilnością połączenia dron – kontroler.

 

Kompletne rozwiązanie w zestawie

Kontroler wyposażony jest w jasny, 5’5 calowy ekran z wgraną aplikacją do manualnego sterowania dronem oraz planowania nalotów. Takie rozwiązanie oznacza, że decydując się na zakup Phantoma 4 RTK w zestawie otrzymujemy pełen komplet do wykonywania nalotów.

 

DILECTRO ACADEMY

Certyfikat kompetencji dla pilotów Phantom 4 RTK

Kompleksowe szkolenie zgodne z programem Urzędu Lotnictwa Cywilnego i EASA, uprawniające do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Pilota bezzałogowych systemów powietrznych do maksymalnej masy startowej 4 kg.

Kategoria 'SZCZEGÓLNA'
NSTS-01 | NSTS-05

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl