img

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl

DJI ENTERPRISE

Zenmuse P1

Nowa kamera DJI Zenmuse P1 to najwyższej jakości sprzęt stworzony do fotogrametrii i modelowania 3D. Kamera wyposażona jest w pełnoklatkowy 45-megapikselowy sensor CMOS do którego można wykorzystać obiektywy 24 mm, 35 mm i 50 mm, umieszczona na 3-osiowym stabilizowanym gimbalu. Kamera P1 z dronem Matrice 300 oraz oprogramowaniem DJI Terra tworzą najlepsze na rynku rozwiązanie do szeroko pojętej geodezji z wykorzystaniem wielowirnikowca. Korzystanie z DJI Matrice 300 jest od 5 do 10 razy wydajniejsze niż Phantom 4 RTK.

 • Matryca CMOS o rozdzielczości 45 megapikseli
 • Rozmiar piksela 4,4um
 • Interwał zdjęć - 0,7s
 • TimeSync 2.0
 • Prędkość migawki: 1/2000s


 • Negocjuj cenę
  Kamera 45 megapikseli

  Najwyższy model kamery Zenmuse

  Najlepsza kamera do fotogrametrii i modelowania 3D

  Fotogrametria niskiego pułapu wchodzi na nowy wyższy poziom przy zastosowaniu kamery DJI Zenmuse P1. Jest to rozwiązanie dla profesjonalistów, która daje niesamowite możliwości tworzenia ortofotomap oraz modeli 3D w niespotykanej wcześniej jakości oraz czasie. Kamera P1 jest bardzo wydajna. W ciągu jednego dnia można zebrać dane wymagane do stworzenia np. ortofotomapy z terenu o wielkości 7,5km2 o GSD 3cm przy pokryciu 75% i 60%.

  Zwiększona wydajność pracy dzięki Zenmuse P1

  Wydajność zwiększa się również w przypadku tworzenia modeli 3D. Dzięki  Smart Oblique Capture gimbal automatycznie dostosowuje położenie kamery tak aby robić zdjęcia pod różnymi kątami podczas jednego lotu. Dzięki temu jedna kamera może zastąpić inne modele z 5 obiektywami umieszczonymi na stałe bez możliwości regulacji. 

  Nowa jakość w zarządzaniu zdjęciami

  Oprogramowanie do przechwytywania danych oraz edycji jest proste i intuicyjne. Wszystkie dane z plików, informacje GNSS i dziennik lotów jest przechowywany w jednym miejscu. Parametry kamery, UAV w tym również stan połączenia z RTK są automatycznie zapisywane w metadanych obrazów, a całość jest przechowywana w folderze odpowiadającym misjom zawierającym dane pomiarowe z informacją o czasie ich wykonania.

  3 obiektywy do wyboru

  W zależności od potrzeb i wysokości lotu dostępne są 3 modele obiektywów.
  Standardowy, który jest dołączony standardowo z kamerą P1: 35mm, który jest najczęściej wykorzystywany w nalotach.

  Obiektyw 50mm dla lotów na dużej wysokości oraz 24mm dla niskich przelotów. Obiektywy są również kompatybilne z kamerą DJI Zenmuse X7.

  Błyskawiczne raportowanie

  Po każdym wykonaniu misji, automatycznie generowany jest raport podsumowujący wykonany nalot. Pilot drona Matrice 300 RTK otrzymuje informację m.in. o ilości wykonanych zdjęć, ich lokalizacji, statusie pracy RTK oraz jego dokładności. Takie informacje są niezwykle przydatne, ponieważ od razu po locie można stwierdzić czy dane zostały zebrane w sposób prawidłowy.
  Oprócz tego  oprogramowanie DJI Terra daje możliwość mapowania terenu w czasie rzeczywistym gdy dron jest w powietrzu i wykonuje nalot, operatorzy naziemni widzą na bieżąco jak tworzy się mapa.

   

  Długa żywotność kamery

  Wszystkie parametry drona również są cały czas wyświetlane oraz zapisywane w dziennikach lotów. Pilot korzystający z DJI Matrice 300 RTK ma dostęp do informacji takich jak pozostały czas lotu,  ilość użycia migawki mechanicznej oraz cała historia związana z lotami. Ponadto w dzienniku zapisywane są sugestie dotyczące konserwacji oraz wymaganych aktualizacji oprogramowania.  Żywotność migawki P1 szacuje się na 100 000 razy.

  Do czego można wykorzystać kamerę P1?

  1. Ortofotomapa 2D – Geodezja

  Wysoce dokładna mapa o dużej rozdzielczości spełniająca katastralne standardy dokładności 1:500 i 1:1000 możliwa jest do wykonania bez GCP (Dokładając GCP jeszcze bardziej zwiększamy precyzję).

  2. Modele 3D

  Ukośne dane zebrane z powietrza pozwalają na modelowanie 3D, które będą wykorzystane np. do planowania urbanistycznego, geodezji, zarządzania bezpieczeństwem itp.

  3 .Architektura i odwzorowanie

  Nalot z bezpiecznej odległości od badanych obiektów, również w pionie pozwoli na dostarczenie wysokiej jakości zdjęć, w których zauważymy wszelkie szczegóły, pęknięcia czy uszkodzenia. Pozyskanie materiałów odbywa się bez naruszenia gruntów oraz struktury budynków.

  4. Akcje ratownicze

  Tworzenie map w błyskawicznym tempie z terenów objętych katastrofami może być kluczowe w przeprowadzaniu akcji ratowniczych, a profesjonalny sprzęt to nieoceniona pomoc w krytycznych sytuacjach. Dzięki wykorzystaniu drona DJI Matrice 300 RTK wraz z kamerą Zenmuse P1 oraz oprogramowaniu DJI Terra piloci są w stanie w błyskawiczny sposób stworzyć rzeczywistą mapę wybranego terenu. Wysoka rozdzielczość kamery pozwala na zbieranie zdjęć z dużej wysokości co przekłada się na skrócenie czasu potrzebnego do wykonania całej misji. Mapę z aktualnym stanem terenu można zacząć tworzyć od razu po wylądowaniu, dzięki czemu osoby zarządzające akcjami ratowniczymi mają dostęp do najświeższej mapy terenu.

  DILECTRO ACADEMY

  Szkolenie specjalistyczne z wykorzystania Zenmuse P1

  Skorzystaj z naszego szkolenia specjalistycznego z wykorzystania kamery P1 w tworzeniu ortofotomap oraz modeli 3D. Dowiedz się jak wykorzystać pełen potencjał Matrice 300 oraz Zenmuse P1.

  Szkolenie specjalistyczne
  Zenmuse P1 | Geodezja | Ortofotomapy

   Masz pytania?

   ×
   img

    Jak możemy pomóc?

    Szybki kontakt

    Sprzedaż

    +48 881 726 601

    kontakt@dilectro.pl

    Szkolenia

    +48 881 726 648

    szkolenia@dilectro.pl

    Serwis

    +48 881 726 642

    serwis@dilectro.pl