img

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Kamil +48 881 726 601 | kamil.plewka@dilectro.pl

DJI ENTERPRISE

Zenmuse L1

Skaner laserowy LiDAR to kolejny nowy sensor przeznaczony do drona DJI Matrice 300 RTK. Za produkcję odpowiada chińska firma Livox, która tworzy rewelacyjne skanery, które coraz częściej wykorzystywane są między innymi w robotach, pojazdach autonomicznych, dronach czy geodezji. Skaner Zenmuse L1 bazuje na nowym modelu Avia, który został stworzony z myślą o bezzałogowcach. Oprócz tego w jednej obudowie znajduje się 1-calowa kamera CMOS oraz kamerę pomocniczą i to wszystko umieszczone jest na 3-osiowym stabilizowanym gimbalu.
 • Maksymalny zasięg: 450m
 • Precyzja: 2cm
 • Klasa IP: IP44
 • FOV: < 70°
 • Maksymalna liczna odbić: 3
 • Chmura punktów: o wysokiej gęstości: 240 000 punktów/s
Negocjuj cenę
FUNKCJE

Zaawansowane funkcje AI

Do czego wykorzystywany jest skaner LiDAR?

Skaner laserowy LiDAR używa się do pozyskiwania chmury punktów 3D o wysokiej dokładności w czasie rzeczywistym. Zenmuse L1 kompatybilny jest wyłącznie z DJI Matrice 300 RTK.

L1 może być szeroko stosowany w wielu branżach, w tym:

 • Badania topograficzne i mapowanie
 • Modelowanie korytarzy linii elektroenergetycznej
 • Badanie i mapowanie reagowania kryzysowego
 • Szczegółowe modelowanie
 • Badanie rolnictwa i leśnictwa

Wbudowane dodatkowe kamery

Oprócz skanera Livox w obudowie znajdują się: 1-calowa kamera CMOS o rozdzielczości 20MP z mechaniczną migawką, która eliminuje efekt Rolling Shutter. umożliwiający podgląd kolorowych danych tak jak w przypadku zwykłych kamer RGB. Takie rozwiązanie zdecydowanie wyróżnia L1 na tle innych skanerów gdzie nie ma zintegrowanych dodatkowych czujników. Kamerą można wykonywać klasyczne zdjęcia oraz filmy jak również naloty pod tworzenie ortofotomap. Jest to ten sam model jaki znajduje się w dronie Phantom 4 RTK więc Zenmuse L1 jest w stanie zapewnić GSD wynoszące 2,74 cm z wysokości 100m.

Zintegrowane IMU

Kamera pomocnicza, która uruchamia się automatycznie w przypadku utraty sygnału GNSS i pomaga w utrzymywaniu pozycji i przekazuje dane o położeniu drona.

Wysokowydajne IMU – system ten można określić jako „mózg” całego systemu i od niego zależy jak precyzyjne informacje zostaną pobrane przez LiDAR L1.

2 tryby pracy skanera LiDAR

Lidar L1 może pracować w dwóch trybach.

W trybie Non-repetitive Circular Scanning pole widzenia osiąga 70 stopni, co zwiększa wydajność pomiaru. Tryb Repetitive Line Scanning oferuje węższe pole widzenia, ale równocześnie oferując gęstszą, dokładniejszą i bardziej równomierną chmurę punktów. Podczas jednego lotu można zebrać dane z powierzchni do 2 km2.

Chmura punktów na żywo

Dzięki wbudowanej w kontroler z ekranem aplikacji DJI Pilot generowana chmura punktów jest wyświetlana pilotowi na żywo. Pobierane dane można przekazywać na bieżąco dalej bezpośrednio do osób decyzyjnych. Czujnik LiDAR L1 cechuje synchronizacja z danymi pozyskiwanymi z drona Matrice 300 RTK w tym wysokość statku w czasie rzeczywistym i dostosowanie go do tego aby zebrać dane w najwyższej jakości.

Szybka i wydajna praca

Po każdym zakończonym locie aplikacji DJI Pilot wyświetla operatorowi raport z wykonanego nalotu, jakość chmury punktów, pozycję i ilość zdjęć oraz status połączenia RTK. Dzięki temu pilot drona, może ocenić jakość pozyskanych danych zaraz po wylądowaniu. Dane pozyskane z L1 można obrobić za pomocą aplikacji DJI Terra w wersji v2.4. Wystarczy wskazać katalog z danymi, a Terra sama zidentyfikuje chmurę punktów, zdjęcia i dane GNSS, dane IMU i stacji bazowej. Program wspiera takie formaty wyjściowe jak: PNTS, LAS, PLY, PCD, S3MB; Wyjście modelu siatki 3D będzie dostępne w kolejnych aktualizacjach programu DJI Terra.

DILECTRO ACADEMY

Szkolenie specjalistyczne z wykorzystania LiDAR L1

Skorzystaj z naszego szkolenia specjalistycznego z wykorzystania skanerów LiDAR. Dowiedz się jak wykorzystać pełen potencjał skanera laserowego DJI Zenmuse L1.

Szkolenie specjalistyczne
LiDAR L1 | Geodezja

  Masz pytania?

  ×
  img

   Jak możemy pomóc?

   Szybki kontakt

   Sprzedaż

   +48 881 726 601

   kontakt@dilectro.pl

   Szkolenia

   +48 881 726 648

   szkolenia@dilectro.pl

   Serwis

   +48 881 726 642

   serwis@dilectro.pl