Analiza zdjęć pozyskanych z drona
Bezzałogowe statki powietrzne są platformami, które wykorzystuje się do pozyskiwania danych. Najczęściej informacje pozyskiwane z bezzałogowych statków powietrznych zapisywane są w formie zdjęć. Fotografie same w sobie nie są produktem finalnym, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych np. w działaniach poszukiwawczo ratowniczych.
W dzisiejszych czasach bezzałogowy statek powietrzny służy do zbierania danych, które analizowane są przez specjalistyczne programy do analizy zdjęć lotniczych. W zależności od wykorzystania do przetwarzania wykonywane są zdjęcia światła widzianego (z kamery RGB) lub termowizyjne (z kamery termowizyjnej).
Nowoczesne programy do analizy zdjęć lotniczych pozyskanych z drona to niezwykle inteligentne, zaawansowane, a jednocześnie szybki i użyteczne narzędzia wspierane przez sztuczną inteligencję. Dzięki programom takim jak RDT, SARUAV czy Loc8 możliwe jest analizowanie tysięcy zdjęć w czasie zaledwie kilku minut.
Bezzałogowe statki powietrzne są z powodzeniem wykorzystywane w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Informacje pozyskane z drona i przeanalizowane przez specjalny program znacząco ułatwiają m. in. poszukiwanie zaginionych.
Programy do analizy zdjęć pozyskanych z drona umożliwiają szybkie i automatyczne znalezienie najgorętszych punktów ze zdjęć, które potencjalnie mogą być osobą zaginioną lub poszukiwaną zwierzyną. Całość odbywa się na komputerze, który nie potrzebuje połączenia z siecią. Operator otrzymuje informacje o współrzędnych, w których znajduje się zlokalizowany przedmiot i może szybko i sprawnie do niego dotrzeć.
W ofercie Dilectro znajduje się następujące programy do analizy zdjęć pozyskanych z drona :
Dilectro jest wyłącznym dystrybutorem marki Unmanned Systems Research w Polsce.